Samsun'da DEAŞ operasyonu! 4 kişi sınır dışı edildi

Samsun'un DEAŞ terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonunda gözaltına alınan 4 kişi sorgularının tamamlanmalarının ardından sınır dışı edildi.

Samsun 18.03.2021, 17:51 18.03.2021, 18:06
1734
Samsun'da DEAŞ operasyonu! 4 kişi sınır dışı edildi

Samsun'da DEAŞ operasyonu! 4 kişi sınır dışı edildi Samsun'un DEAŞ terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonunda gözaltına alınan  4  kişi sorgularının tamamlanmalarının ardından sınır dışı edildi.

Samsun'un İlkadım ve Atakum İlçesi'nde terör örgütü DEAŞ'a yönelik eş zamanlı yönelik düzenlenen operasyonda 6 kişi yakalandı. Sorguları tamamlanan , Y.Q.M.M., G.A.S.S., A.Y.K.T., A.M.A.A., sınır dışı edilmek üzere göçmen bürosuna teslim edildi.

SERBEST BIRAKILDILAR 
DEAŞ terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik istihbarat şube ile yapılan koordineli çalışmalarda 6 DEAŞ terör örgütü şüphelisi İlkadım ve Atakum İlçesi'nde  yapılan eş zamanlı operasyonla yakalandı. İşlemleri tamamlanan 4 şüpheli Y.Q.M.M., G.A.S.S., A.Y.K.T., A.M.A.A., yapılan işlemlerin ardından serbest bırakılarak ve sınır dışı edilmek üzere Göçmen Kaçakcılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü'ne edildi. A.M.K.K., S.A.Y.Y., isimli şüphelilerin Tem Şube Müdürlüğü'nde işlemlerine ise devam edildiğini öğrenildi.

Mustafa İNAN

Yorumlar (0)