Samsun'da cumartesi kısıtlaması getirilecek mi? Kabine yarın toplanıyor

Yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak kabine toplantısının ardından Türkiye'nin nüfusa oranla en yüksek koronavirüs vakalarının görüldüğü ve 'çok yüksek riskli' grupta olan Samsun'a cumartesi kısıtlaması getirilecek mi?

Samsun 14.03.2021, 08:20
1367
Samsun'da cumartesi kısıtlaması getirilecek mi? Kabine yarın toplanıyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin öncelikli gündem maddesini 1 Mart’ta başlayan kontrollü normalleşme süreci oluşturacak.

Geçtiğimiz günlerde hafta sonu açıklanması planlanan risk haritasının Pazartesi günü yapılacak Kabine toplantısının ardından yayınlanması bekleniyor. Toplantıda mavi iller dışındaki illerde hafta sonu kısıtlamasına geri dönülmesi de konuşulacak. İllerin renklerine göre yeni tedbir kararları toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak.

CUMARTESİ KISITLAMASI GERİ GELECEK Mİ?

Çarşamba günü yapılan Bilim Kurulu toplantısının ardından haritada mavi olan iller dışında geri kalan illerde hafta sonu kısıtlamasına geri dönülmesi Kabine'ye verilecek tavsiyeler arasında yer almıştı. Kırmızı illerden çıkışın yasaklanması, kafe ve restoranların denetlenmesi ile toplu taşımada yaşanan sorunlar kurulda görüşülmüştü. İllere göre risk durumu haritası, güncelleneceği iki haftalık periyodu tamamladı. Gözler Sağlık Bakanlığı'ndan gelecek yeni haritada.

KABİNE, PAZARTESİ TOPLANIYOR

Kabine 15 Mayıs Pazartesi günü toplanacak. Kabine toplantısında kısıtlamalar ve illerdeki vaka durumu değerlendirilecek. Toplantının ardından risk haritası değişecek ve yeni tedbirler alınacak. Kabine sonrası alınan kararlar açıklanacak.

Yorumlar (0)