banner1518

banner1608

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Samsun'da bir garip apartman! Dert yandılar

Samsun'da altından sokak geçen apartmanın sakinleri,  yüksek gelen doğal gaz faturalarından yakındı

Samsun 29.12.2020, 08:36 29.12.2020, 14:09
259

Samsun'da bir garip apartman! Apartman sakinleri çözüm istiyor - Samsun'da altından sokak geçen apartmanın sakinleri,  yüksek gelen doğal gaz faturalarından yakındı
 

Samsun'un İlkadım İlçesi, Kökçüoğlu Mahallesi'nde bulunan 5 katlı binanın altından geçen sokak nedeniyle, ısınamayan apatman sakinleri yüklü miktarda gelen doğal gaz faturalarından şikayet etti.

ISINAMIYORLAR 

Hem ısınamayan, hem de özellikle kış aylarında yüksek miktarda doğal gaz faturası ödemek zorunda kalan vatandaşların olduğunu belirten  Kökçüoğlu Mahalle Muhtarı Kemal Dindar,  "Ne yapabiliriz, vatandaşın derdine nasıl derman oluruz, bunu konuşmamız gerekiyor'' dedi.

NE YAPABİLİRİZ? 

Sokağın 1993 yılında yapıldığını söyleyen Muhtar Dindar, ''Burası imara açık bir sokak. Binanın altından geçtiği için arkat olarak biliniyor. Vatandaşların şikayeti, üşüdükleri ve doğalgaz faturalarının fazla geldiği yönünde. 1993 senesinden önce burada merdiven dahi yoktu. Tarla gibiydi. Sağolsun, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş buraya bir yol yaptırdı. Fakat şimdi buraya bir çözüm bulmamız gerekiyor. Ne yapabiliriz, vatandaşın derdine nasıl derman oluruz, bunu konuşmamız gerekiyor'' dedi.

2 PETEK YAKIYORUM

Sokağın çok rüzgar aldığını ve ısınamadıklarını belirten apartman sakinlerinden Melahat Abaza, "Tek şikayetimiz var, ısınamıyoruz. Tüm petekleri yaksam doğal gaz faturası çok gelecek. 2 petek yakıyorum. 300-400 lira arasında fatura geliyor. Eşim emekli olduğu için sıkıntılar yaşıyoruz. Maddi durumumuz el vermiyor. Buraya bir el atılsa daha güzel olur. İnşallah yardımcı olurlar" ifadelerini kullandı. 

YALITIM İŞE YARAMADI 

Yüklü miktarda doğal gaz faturası ödediklerini ifade eden Nevin Zar ise , ''Biz buraya yalıtım yaptık fakat bir işe yaramadı. Bu durum doğalgaz faturalarımıza yansıyor. Eşlerimiz asgari ücretle çalışıyor. Bu zamanda bu kadar sıkıntılı bir evi ısıtmak gerçekten çok zor. Sadece ısınamadığımız için mağduruz. Bütün petekleri açsam bin lira fatura gelir. Bu sebepten dolayı oturduğumuz odadaki petekleri açıyoruz. Buna rağmen 350 lira fatura geliyor" diye konuştu.

Emre ÖNCEL, Mustafa İNAN

Yorumlar (0)