Samsun Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları başarı anket sonuçları

Samsun Medya Grubu tarafından başlatılan, vatandaşlar tarafından Samsun Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarının faaliyetlerinin değerlendirildiği anketin sonuçları açıklandı

Samsun 02.04.2021, 12:00 02.04.2021, 14:20
1552

Samsun Medya Grubu tarafından başlatılan, vatandaşlar tarafından Samsun Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarının faaliyetlerinin değerlendirildiği anketin sonuçları açıklandı


Samsun Medya Grubu tarafından 27 Mart'ta başlatılan, 31 Mart saat 00.00'a kadar süren ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği 'Samsun Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarınızın faaliyetlerini beğeniyor musunuz?' konulu büyük anketin sonuçları belli oldu. 

HALK DEĞERLENDİRDİ

Samsun’da 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nin ardından aradan geçen 2 senelik süreci değerlendiren vatandaşlar, Samsun Medya Grubu’nun büyük anketine katılarak belediye başkanlarının başarısı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

İŞTE VATANDAŞIN KARNESİ 

Vatandaşların tek IP'den yalnızca bir oy kullanabildiği anket sonuçlarına göre Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir yüzde 78.2 oy oranı ile başarız olarak değerlendirilirken, en başarılı ilçe belediyesi ise yüzde 77.9 oy oranı ile Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı oldu. Vatandaşların oylarına göre yüzde 75 oy oranı ile Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, yüzde 74.2 oy oranı ile Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, yüzde 73.9 oy oranı ile Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç ve yüzde 61 oy oranı ile Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar en başarılı belediye başkanları arasında yer aldı. En başarısız ilçe belediyesi ise 86.4 oy oranı ile Ladik Belediyesi oldu. 

Yorumlar (1)
Gerekşi 6 ay önce
Ladik de yanlışlık var %100 başlarız olması lazımdı