Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne seslendiler: 'Herkes mağdur oldu'

Samsun Vezirköprü Devlet Hastanesi'nde personelin taşınması için kullanılan servislerin Büyükşehir Belediyesi tarafından durdurulması sonucunda çalışanlar ulaşım sorunu yaşamaya başladı.

Samsun 18.04.2021, 21:34 19.10.2021, 20:58
777
Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne seslendiler: 'Herkes mağdur oldu'

Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne seslendiler: 'Herkes mağdur oldu' Samsun Vezirköprü Devlet Hastanesi'nde personelin taşınması için kullanılan servislerin Büyükşehir Belediyesi tarafından durdurulması sonucunda çalışanlar ulaşım sorunu yaşamaya başladı. 

Samsun Vezirköprü Devlet Hastanesi'nin ilçe dışına taşınmasının ardından, hastane hattında çalışan servislerin Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırılarak, personelin ihale edilen dolmuşlara yönlendirilmeye çalışılması sonucunda ulaşım sorunu yaşandığı iddia edildi.

PERSONEL ÇÖZÜM İSTİYOR

Mağdur olan hastane personeli, dolmuşların sabah 08.00-16.00 arasında çalıştığını ve gece nöbetine giderken sıkıntı yaşadıklarını belirterek, "Yüzde 50 kapasitedeki 11 araçla 330 personel nasıl taşınacak? Umarız Büyükşehir Belediyesi hastane personelinin bu sıkıntısını bir an önce çözer" dedi.

'EVİMİZE GİDEMİYORUZ'

Bir hastane personelinin isyanını dile getirdiği mesajda, "Vezirköprü Devlet Hastanesi'nin şehir dışına taşınması hususunda yapılan çalışmalar, Büyükşehir Belediyesi UKOME tarafından durduruldu. Hastane hattında çalışan servisler, Büyükşehir tarafından kaldırıldı ve personeli kendi ihale yaptığı 11 dolmuşa yönlendirmeye kalkıştı. Ancak dolmuşlar 08.00- 16.00 arasında çalışmakta olup, gece nöbetinde olan personel işine, nöbeti bittiğinde evine gidemiyor. Türkiye'de pandemi döneminde belediyelerin sağlık çalışanlarına ücretsiz hizmet verdiği bir dönemde; personele taşıma şartına veya C plakalı ve belli sayıda da olsa güzergah belgesi olan araçların, personel taşımalarının iptal edilmesi, oldukça manidardır. Yüzde 50 kapasitedeki 11 araçla 330 personel nasıl taşınacak? Umarız Büyükşehir Belediyesi hastane personelinin bu sıkıntısını bir an önce çözer" ifadelerini kullandı. 

HERKES MAĞDUR OLDU        

Personeli taşıyan ve kendilerinin de mağdur olduklarını belirten servisçi esnafı ise şunları söyledi: "Uzun bir süre hastane personelini biz taşıdık fakat sonrasında Büyükşehir Belediyesi tarafından dolmuş ihalesi yapıldı. Dolmuşçu esnafı 'Servisler nedeniyle iş yapıyoruz' dedi. Haklılar ama dolmuşçular da hastane personelini taşımada yetersiz kalıyor. Gece 02.30'da nöbetten çıkan bir bayan orada tek başına kalıp mağdur oluyor. Şu anda bütün personel şikayetçi durumda. Maddi olarak mağdur olan benim, manevi olarak mağdur olan personel."

Nöbetten çıkan bir sağlık çalışanı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Sırf servis şoförü bizi mağdur etmemek için otuza yakın ticari taksi çağırdı" ifadelerini kullandı.

Merve İLHAN

Yorumlar (0)