SAMÇEP'ten ilginç iddia Köktaş'ın arazisinden mi ırmağa boşaltılıyor?

SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'a ait olduğu söylenen bir noktadan Abdal Irmağı'na yoğun şekilde atık su boşaltıldığını iddia etti.

Samsun 02.04.2021, 19:03 03.04.2021, 09:01
389
SAMÇEP'ten ilginç iddia Köktaş'ın arazisinden mi ırmağa boşaltılıyor?

SAMÇEP'ten ilginç iddia Köktaş'ın arazisinden mi ırmağa boşaltılıyor?  SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'a ait olduğu söylenen bir noktadan Abdal Irmağı'na yoğun şekilde atık su boşaltıldığını iddia etti.

  

SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ, geçtiğimiz gün Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili açıklama yapan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'ın açıklamalarını eleştirerek, Köktaş'a ait olduğu söylenen bir noktadan Abdal Irmağı'na yoğun şekilde atık su boşaltıldığını öne sürdü. 

İLGİNÇ İDDİA 
Biyokütle enerji santralindan yeraltına dönüşenen bir boruyla, şu anda Köktaş’a ait olduğu söylenen bir noktadan Abdal Irmağı'na yoğun şekilde atık su boşaltıldığını iddia eden Özdağ, OKE firmasının hazırlattığı proje tanıtım dosyasının, 72. sayfasında; 'Faaliyet kapsamında Abdal Deresi ve kollarına herhangi bir müdahalede (katı atık deşarjı, sıvı atık deşarjı vb.) bulunulmayacaktır' ifadelerini hatırlattı.


PROJE DOSYASINA DİKKAT ÇEKTİ
Projenin 93. sayfasındaki maddeye de dikkati çeken Özdağ, "Proje tanıtım dosyasında 'Söz konusu kazan blöf suları, soğutma suları ve demineralizasyon ünitesinden kaynaklı atık sular 31.12.2004 tarih ve 25687 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Su Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği kapsamında deşarj standartları sağlanarak mevcut drenaj kanallarına deşarj edilecektir.' denilmektedir" diye konuştu.


SEYİRCİ KALMAYACAĞIZ
Köktaş'ın önce kendi bahçesinin önünden Abdal Irmağına atık su boşaltılmasını önlemesi gerektiğini kaydeden Özdağ, "Milletvekili olmakla milletin vekili olmak aynı şey değildir. Kimyanın “K” sini bilmeyenlerin 'Çocukluğum orada geçti' beyanı sadece laf ebeliğidir. Vandallık yapanlar; yasaları, Anayasa’yı ihlal edenler ve çevreyi kirletenlerdir. Biyoküte güzellemesi ile Çarşamba Ovası'nı kuraklaklaşmasına, toprağımızın, havamızın ve suyumuzun zehirlenmesine seyirci kalmayacağız. Çarşamba Biyokütle Enerji Santralı Ovamızdan defolup gidene kadar demokratik ve yasal her türlü hakkızı kullanarak mücadelemizi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)