banner1571

banner1567

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

OMÜ'nün kalitesi tescillendi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin (OMÜ) kalite yolculuğu Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından bir kez daha tescillendi.

Samsun 05.01.2021, 15:49
233
OMÜ'nün kalitesi tescillendi

OMÜ'nün kalitesi tescillendi - Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin (OMÜ) kalite yolculuğu Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından bir kez daha tescillendi. 

Kalite yolcuğuna 10 yılı aşkın süredir devam eden OMÜ, 2019 yılında Türk Standartları Enstitüsü tarafından “Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ve Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi” ile belgelendirildi. Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ve Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesinin alınmasının akabinde kalite çalışmalarına hız kesmeden devam eden OMÜ tarafından kaliteye ilişkin tüm süreçler için iyileştirme faaliyetleri kalite yönetim sistemine uygun olarak yürütüldü. Tetkikler korona virüsü tedbirleri nedeniyle online olarak 29- 30 Aralık tarihlerinde gerçekleştirildi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde her yıl TSE tarafından gerçekleştirilecek olan gözetim tetkiklerinin birincisi tamamlandı. Çevrimiçi platformda gerçekleşen açılış toplantısında Üniversiteyi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fehmi Yazıcı ve Prof. Dr. Cengiz Batuk temsil etti. 29 - 30 Aralık 2020 tarihleri arasında iki gün boyunca süren tetkik toplantısında, Tetkik Heyeti, OMÜ’nün birçok birimi ile çevrim içi toplantılar yaparak kalite çalışmaları hakkında bilgi aldı. Tetkik Heyeti ayrıca OMÜ Kalite Yönetim Sistemini, “Kalite Yönetim Sistemi” ve “Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi” standartlarına uygunluğu açısından değerlendirdi.

Kapanışı 30 Aralık Çarşamba günü gerçekleştirilen toplantıya Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fehmi Yazıcı ve Prof. Dr. Cengiz Batuk’un yanı sıra TSE Baş Tetkikçisi Mustafa Aydın, TSE Tetkikçileri Ali Kemal Eyüpoğlu, Emel Özcan, Nuray Balaban, üniversite yönetimi, fakülte dekanları, meslek yüksekokulu müdürleri, daire başkanları ve Kalite Koordinatörlüğü ekibi de katıldı.

ÖRNEK VE ÖNCÜ

Toplantının kapanış konuşmalarında, TSE Tetkik Heyeti, kalite çalışmalarında OMÜ’nün başarılı bir süreç geçirdiğini ve örnek bir uygulama modeli olarak öncü durumda olduğunu vurguladı. OMÜ Rektör Yardımcısı ve Kalite Koordinatörü Profesör Dr. Fehmi Yazıcı ise sürekliliğin sağlanması amacıyla kalite çalışmalarına hız kesmeden devam edileceğini ve yapılacak iyileştirmelerle eksikliklerin giderilerek bu iyileştirmelerin sahada yansımasını görmek istediklerini ifade etti.

Yorumlar (0)