banner1589

banner1608

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

O görüntüler delil olacak! Santralle ilgili yeniden harekete geçiliyor

Samsun'da Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili, yeniden yürütmeyi durdurma talebinde bulunulacak

Samsun 04.01.2021, 08:26 04.01.2021, 10:33
664

O görüntüler delil olacak! Santralle ilgili yeniden harekete geçiliyor - Samsun'da Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili, yeniden yürütmeyi durdurma talebinde bulunulacak

Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde kurulan ve faaliyete geçen biyokütle enerji santrali ile ilgili yeniden harekete geçeceklerini belirten Av. Serpil Denmez, yürütmeyi durdurma talebinde bulunacaklarını söyledi.

O GÖRÜNTÜLER DELİL OLACAK

Biyokütle enerji santraline karşı ‘Çevre Etki Değerlendirmesi (ÇED) gerekli değildir’ kararının iptali için açılan davanın avukatlığını yürüten Dönmez, "Biyokütle enerji santralinin devreye girmesiyle, çevrede meydana gelen yoğun sis ve duman görüntülerini delil olarak mahkemeye sunacak, santral için yürütmeyi durdurma talebinde bulunacağız" dedi. 

BİLİRKİŞİDEN RAPOR BEKLİYOR

Santralde 18 Kasım günü yeniden bilirkişi incelesi yapıldıktan sonra halen rapor sürecinin devam ettiğini belirten Dönmez, "Verilen bir aylık süre yetersizdi. Zaten kısa sürede raporun kısa sürede elimize geçmesi de bilimsellik açısından doğru olmaz, kopyala yapıştır bir şekilde ilerlerdi" diye konuştu. 

Yorumlar (1)
Ömer kocaoğlu 4 ay önce
Doğanın dönüşü olmayacak bir biçimde katledildiğini mahkemeye götürmek yerine bol zehir saçıldığı saatlerde hangi mahkeme bu davaya bakıyorsa sayın heyeti olay mahalline getirin önü arkası atı üstü doğanın tahribatını bire bir yaşayarak en doğru olan kararı uzatmadan vereceklerdir