Müjdeli haber... Taşeron işçiye 6 bin TL ödenecek

Taşeronda sevindiren yüzdelik dilim kararı geldi. Geçen gün mahkeme tarafından verilen kararda işçiye 6 bin 237 lira ödenmesi üzerinde karar kılındı.

Samsun 13.03.2021, 18:43 20.03.2021, 17:56
34094
Müjdeli haber... Taşeron işçiye 6 bin TL ödenecek

Müjdeli haber... Taşeron işçiye 6 bin TL ödenecek Taşeronda sevindiren yüzdelik dilim kararı geldi. Geçen gün mahkeme tarafından verilen kararda işçiye 6 bin 237 lira ödenmesi üzerinde karar kılındı.

Kadroya geçtikten sonra yüzdelik dilim ödemeleri durdurulan ve ödenmeyen işçilerin kurumlara karşı mahkemeye yaptıkları başvurular olumlu sonuçlanmaya başladı.  Çalıştığı kurumda kadroya geçtikten sonra yüzdelik dilim ödemeleri yapılmayan işçiler , iş mahkemelerinin yolunu tuttu. Bir işçi ödenmeyen yüzdelik dilim ödemesinin tahsili için Gebze 8. iş mahkemesine başvurdu. İş Mahkemesi'nde görülen dava sonuçlandı ve davacı haklı bulundu ve ödenmeyen yüzdelik dilimlerin ödenmesine karar verildi. 

Davanın kabul edildiğinin belirtildiği karar metninde "Ücret alacağı olarak 6 bin 237 lira brüt alacağın, 500 lirasının dava atarihinden, bakiyesinin ıslah tarihinden itibaren bankalarca mevduata uygulanan en yüksek faizi iel birlikte davalıdan tahsili ile davacıya verilmesine Dair: Kararın tebliğ tarihinden itibaren iki hafta içinde mahkememize verilecek istinaf başvuru dilekçesi ile istinaf yolu açık olmak üzere verilen karar davacı vekili ile davalı vekilinin yüzlerine karşı açıkça okundı, usulen anlaşıldı. 20/03/2021."

 

Yorumlar (42)
Misafir5561 7 ay önce
Bu nasıl haber?Sanki bütün işçilerin hesabına hemen para yatırılacakmış gibi...Zaten hala daha bi sendika görüşmeleri tamamlayamadılar.Kaç aydır bekliyoruz.Bir de siz kandırmayın bizi...
Meso 7 ay önce
Bu süreçte o kadar çok haber okudum ki , ilginç olan cebime giren bişey yok
M. Erdoğan 7 ay önce
Karar tarihi 20.3.2021 yazılmış henüz o tarihe gelmedik, nasıl oluyor acaba
Emekçi 7 ay önce
Herkes alacakmi
Cüneyt 7 ay önce
20 mart tarihi oldu mu?
Ali 7 ay önce
Belediyelerde 2 yıldan fazla süre hep %8 zam yapıldı yıllık.haklar hepppppppp yendi.yenmeye devam ediyor.zehir zıkkım olarak geri dönsün.kadroyu vermeyen o jülide sarıeroğludur.hep onun başının altından çıktı bu yalandan kadro.dilleri tutulasıca.bitirdi bizi.liyakatsız insanlar.yazıklar olsun.
Hakkı yenen taşeronlar 7 ay önce
Bütün taşeronlara verilmeyecekmi
bu hak herkes hakkını bekliyor.
D.h.m.i kit taşeron işçisi 7 ay önce
Bizde istiyoruz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın