Meteoroloji'den Karadeniz'e yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada birçok şehirde hava sıcaklıklarının bu hafta yükseleceğine yer verilirken bazı illerde önümüzdeki günlerde yağışların yeniden başlayacağına yer verildi. 

Samsun 27.03.2021, 16:56
396
Meteoroloji'den Karadeniz'e yağış uyarısı

Meteoroloji'den Karadeniz'e yağış uyarısı  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada birçok şehirde hava sıcaklıklarının bu hafta yükseleceğine yer verilirken bazı illerde önümüzdeki günlerde yağışların yeniden başlayacağına yer verildi. 

Yayımlanan 28 Mart ile 3 Nisan arası hava durumu tahmin raporunda, "Hava sıcaklıklarının ülke genelinde artacağı, iç ve batı bölgelerde mevsim normalleri civarında, doğu kesimlerde mevsim normalleri altında seyredeceği tahmin ediliyor." ifadelerine yer verildi. 

YAĞIŞ BEKLENEN BÖLGELER

MGM 'nin hava tahmin raporuna baktığımızda pazar günü ülke genelinde yağış beklenmediği ; havanın güneşli olacağı görülürken Pazartesi yağışların Batı Karadeniz , Marmara ve İç Anadolu'nun batı ile kuzey kesimlerinde etkili olması bekleniyor.

Salı günü ise Akdenizin batısı, Trakya, İç Anadolu'nun doğu kesimleri ile Doğu Karadeniz bölümlerinde yağışlar bekleniyor.

Çarşamba günü ise ülke genelinde sadece Doğu Anadolu, Güney Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz bölümlerinde yağış olmayacak. Diğer bölümlerde yağış etkili olacak.

Perşembe günü ise ülke genelinde yağış bekleniyor. 

Yorumlar (0)