Köktaş'a santral çağrısı 'Gelin bu konuyu meydanda tartışalım'

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı ile Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'a çağrıda bulunarak, "Basına servis ettirdiğiniz konulara hakim ve vakıf iseniz Çarşamba’nın meydanında bu konuyu konuşmak üzere sizi bir kez daha davet ediyorum” dedi.

Samsun 02.04.2021, 19:31 02.04.2021, 22:43
254
Köktaş'a santral çağrısı 'Gelin bu konuyu meydanda tartışalım'

 Köktaş'a santral çağrısı 'Gelin bu konuyu meydanda tartışalım' Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı ile Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'a çağrıda bulunarak, "Basına servis ettirdiğiniz konulara hakim ve vakıf iseniz Çarşamba’nın meydanında bu konuyu konuşmak üzere sizi bir kez daha davet ediyorum” dedi.

 
Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı ile Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün tarafından yapılan ortak açıklamada, Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde kurulan biyokütle enerji santralini savunan açıklamalarıyla ilgili AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'a eleştirilerde bulunarak, "Özel kaleminize kaleme aldırdığınız, basına servis ettirdiğiniz konulara hakim ve vakıf iseniz Çarşamba’nın meydanında bu konuyu konuşmak üzere sizi bir kez daha davet ediyorum” şeklinde konuştu. 
EĞER KAZANDIYSA İSTİFA EDECEĞİM 
"Eğer Çarşambalı çiftçi bu santralden 1 milyon TL dahi ek gelir sağlamış ise; ben bulunduğum Ziraat Odası Başkanlığı’ndan istifa edeceğim" ifadelerini kullanan Avcı ile Ergün, “Bizim İplerimizin ucu birilerinin elinde olsaydı sayın vekil gibi bizde Londra’da yaşayan şirket sahibinin sizin gibi avukatlığına soyunurduk. Bugüne kadar nerede görülmüştür ki bir özel şirketin sanki genel koordinatörü, avukatı gibi zehir santralini savunan bir vekil olsun. Toprak Koruma Kurulu’nun 2006 yılında burayı tarım alanı dışında bıraktığını söyleyen sayın vekil, kurulun bu kararını Samsun 3. İdare Mahkemesi bozmuş olup, yeniden bilirkişi atanarak değerlendirmesi istenmiştir. Bilirkişilerin değerlendirmesi sonucu davacıları haklı bulup davacılar lehine rapor düzenlemiştir. Sonuç olarak sayın vekilim istediğiniz televizyon programında bu konuyu tartışmaya bundan önce davet ettiğim halde icabet etmediğiniz davetimi tekrarlıyorum. Özel kaleminize kaleme aldırdığınız, basına servis ettirdiğiniz konulara hakim ve vakıf iseniz Çarşamba’nın meydanında bu konuyu konuşmak üzere sizi bir kez daha davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)