Kılıçdaroğlu'ndan Samsun'a talimat 

CHP Lideri Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan talimat geldi. Kılıçdaroğlu, Samsun, Ankara, İzmir ve Trakya'da  'Balkan Masası'nın yaptığı çalışmaları önemsediklerini belirterek, "Her belediyemizin Balkan coğrafyasından kardeş belediyeleri olsun" talimatını verdi.

Samsun 19.03.2021, 18:19
4041
Kılıçdaroğlu'ndan Samsun'a talimat 

Kılıçdaroğlu'ndan Samsun'a talimat  CHP Lideri Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan talimat geldi. Kılıçdaroğlu, Samsun, Ankara, İzmir ve Trakya'da  'Balkan Masası'nın yaptığı çalışmaları önemsediklerini belirterek, "Her belediyemizin Balkan coğrafyasından kardeş belediyeleri olsun" talimatını verdi.

 

"BİRİKİMLER PAYLAŞILIYOR"
Kılıçdaroğlu,  'Balkan Masası'nda görev yapan sorumluluk alanların gayretlerini gördüğünü belirterek, "Son 3 ayda, Ankara’da, Samsun Atakum’da, İzmir Bornova’da gerçekleştirdikleri çalışmaların dördüncüsünü Trakya’da yapıyorlar. Burada yapılan çalıştay Çanakkale, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerini kapsıyor. Tüm Trakya’yı kapsayan bu çalıştaya yerel yönetimlerimizin de destek verdiğini biliyoruz. . Yerel yönetimlerimiz karşılıklı olarak birikimlerini paylaşacak. Buradan güzel kararlar çıkacağına eminim. Kısa süre sonra bu kararların uygulanabilirliğini hep birlikte göreceğiz" dedi.

"BALKANLARA ULAŞALIM"
"Balkanlara yönelik çalışmalarımızın iç politikaya alet edilmeden milli vasfın muhafazası önemlidir" diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Burada da belediye başkanlarımıza büyük görevler düşüyor.  En büyük dileğim bu, her bir belediyemizin Balkan coğrafyasından bir kardeş belediyeleri olsun. Bunu özellikle önemsiyorum. Bu konuda Balkan Masasına da büyük görevler düşüyor. Bunun eş güdümünü sağlamak da bizim görevimiz. Mutlaka Balkanlara ulaşmalıyız" dedi. 

Toplantıya ayrıca  CHP Balkan Masası Sorumlusu da olan Genel Başkan Yardımcısı Parti Sözcüsü Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak ile Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Tekirdağ, Çanakkale, Edirne, Kırklareli belediye başkanları ve partililer de katıldı. 

Kaynak: İHA

Yorumlar (0)