Karaaslan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MKYK listesinde

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, partisinin 7.Olağan Büyük Kongre’si ile  9.kez MKYK listesinde yer aldı.

Samsun 24.03.2021, 14:05 24.03.2021, 14:44
712
Karaaslan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MKYK listesinde

Karaaslan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MKYK listesinde   AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, partisinin 7.Olağan Büyük Kongre’si ile  9.kez MKYK listesinde yer aldı.


 
AK Parti  Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, partisinin 7. Olağan Büyük Kongre’si ile yeniden, partinin en üst karar organı olan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nda yer aldı. Karaaslan böylelikle 9.kez  MKYK listesine seçilmiş oldu.

Siyasete partisinin Gençlik Kolları’nda başlayan AK Parti Samsun Milletvekili Karaaslan,  AK Parti Gençlik Kolları 1. Olağan Kongresinde AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. AK Parti 2. Olağan Büyük Kongresinde Ana Kademe MKYK Üyeliğine seçildi. Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcılığı görevini 6 yıl sürdürdü. Katıldığı uluslararası organizasyonlarda partisini birçok kez temsil etti. 12 Eylül 2015'te AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi  ile kurulan Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı ile Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Bu görevini sürdüren Karaaslan, 6. Olağan Büyük Kongre ile de 8. kez MKYK Üyeliğine seçildi. Karaaslan bugün gerçekleştirilen partisinin 7. Olağan Büyük Kongresi'nde ise  9. kez yeniden MKYK üyesi olarak seçildi ve parti yönetiminde yer almış oldu.

AK Parti'nin 7. Olağan Kongresi bugün saat 10.00'da başladı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın tek aday olduğu kongrede,   için 11 siyasi partiye davetiye gönderildi. Kongrenin sloganı "Türkiye için güven ve istikrar" olarak belirlendi. Kongrenin ardından AK Parti MKYK listesindeki değişiklikler de belli oldu. Mevcut MKYK listesindeki 50 kişi, 75 kişiye çıkarıldı. AK Parti'nin yeni genel başkan vekilleri Binali Yıldırım ve Numan Kurtulmuş oldu.

Yorumlar (1)
Vatandaş 6 ay önce
polisimiz, bekçimiz, zabıtamız, ankaraya kongreye giden otobüslere birşey diyemediniz ya, Allah sorsun...