İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar sordu! Şeker fabrikasının akıbeti ne oldu?

Samsun 02.04.2021, 08:03
25
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar sordu! Şeker fabrikasının akıbeti ne oldu?

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar sordu! Şeker fabrikasının akıbeti ne oldu? İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Çarşamba Şeker Fabrikası'nın bir an önce hizmete girmesini istediğini söyledi.

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Çarşamba Şeker Fabrikası’nın Samsunlu üreticiler için önemine değinerek, Çarşamba şeker fabrikasının biran önce hizmete girmesini istedi.

MALİYET OLUŞTURUYOR
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Çarşamba Şeker Fabrikası’nın geçen yıl üretime geçemediğini belirterek, “Geçen yıl üretime başlamayı ümit ettik ama maalesef üretime geçemedik. Bu nedenle özellikle Çarşamba bölgesindeki ürünleri de bir başka yere naklettik. Pancarın başka yere nakledilmesi tabii, hepsi bir maliyet oluşturmaktadır" dedi.

BİR AN ÖNCE HİZMETE GİRMELİ
TBMM KİT Toplantısı'nda Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş Genel Müdürü Mücahit Alkan’a 2011'den bu yana kapalı olan ve açılması için 2019 yılında harekete geçilen fakat açılamayan Çarşamba Şeker Fabrikası'nın akıbetini soran Yaşar, "Çarşamba Şeker Fabrikası en genç, belki de en yeni teknolojiye sahip olan fabrikalardan birisi durumundadır. Buradaki son duruma yönelik farklı düşünceleriniz var mı? Ayrıca kota artırımı konusunda talepler var. Bunlarla ilgili bir müdahaleniz olabiliyor mu? Fire oranlarının özellikle düşük tutulduğu söylenmektedir" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)