banner1518

banner1585

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

İYİ Parti Samsun İl Teşkilatı kadınlar için haykırdı

İYİ Parti Samsun İl Teşkilatı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla gerçekleştirdiği basın açıklamasında kadına şiddeti lanetledi.

Samsun 08.03.2021, 18:41
126
İYİ Parti Samsun İl Teşkilatı kadınlar için haykırdı

İYİ Parti Samsun İl Teşkilatı kadınlar için haykırdı İYİ Parti Samsun İl Teşkilatı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla gerçekleştirdiği basın açıklamasında kadına şiddeti lanetledi.

 


İYİ Parti Samsun Teşkilatı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde gerçekleştirdikleri basın açıklamasında, Canik İlçesi'nde yaşanan ve tüm Türkiye'yi ayağa kaldıran olay başta olmak üzere kadına yönelik yapılan her türlü şiddeti lanetledi.

'HEMCİNSLERİMDEN UTANIYORUM'
Kadına vahşice saldıran, yaşam hakkı tanımayan, bulduğu her fırsatta şiddet uygalayan hemcinslerinden utandığını belirten İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy,"Samsun'un bu denli olaylarla anılmasından üzüntü duyuyorum. İYİ Parti, başta Genel Başkanımız Meral Akşener olmak üzere tüm teşkilatlarında kadınları baş tacı eden ve kıymet veren bir siyasi harekettir. Bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum" ifadelerini kullandı. 

'MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ'
Kadına karşı şiddetle mücadele edeceklerini ifade eden İYİ Parti Samsun Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Saydam Bayram, "Biz hala kadınlarımıza karşı gerçekleştirilen şiddeti konuşuyoruz. Sosyal hayattaki kadınlarımızın mobbinge uğrayıp, taciz edilmesini, etek boylarından dolayı tacize uğramasını makul ören bir güruha karşı savaşıyoruz. Biz varlığımızı göstermek istedikçe, şiddetle, öldürerek, korkutarak bizi sindirmeye çalışıyorlar. Korkmuyoruz, mücadelemize devam edeceğiz" dedi.

'DAVANIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ'
Kadına karşı yapılan her türlü şiddetin karşısında olduklarını kaydeden Burcu Işıtan Satar, "Kadınlarımız hergün evlerinde, iş yerlerinde, sokak ortasında psikolojik ve cinsel tacize uğruyor. Şiddete maruz kalıyor. Caydırıcı olmayan cezalar karşısında susmak zorunda bırakılıyor. Samsun'da eski eşini öldüresiye döven sanığın en ağır cezayı alana kadar davanın takipçisi olacağız. 2020 yılında katledilen 382 kadının ruhu şad olsun" şeklinde konuştu. 

'ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM'
Samsun'da yaşanan vahşeti kınadığını belirterek sözlerine başlayan İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Selen Gülhan Çam şunları söyledi, "Gerek mensup olduğum parti adına, gerek hukukçu kimliğimle bu davanın takipçisi olup, zanlının gereken cezayı alması için elimden ne geliyorsa yapacağım. Bir kadın, bir hukukçu, bir anne ve bir s,iyasi temsilci olarak söylüyorum ki kadınlarımız yalnız değildir. Kimse umut kapılarını kapamasın."

Emre ÖNCEL

Yorumlar (1)
Bozok 2 ay önce
Şovu ne kadarda seviyorlar. İçraat varmı. Yılda bir kez böyle sonra bir yıl gören olmaz. Eşine şiddet uygulayıp böyle şovlara katılanlarda var.