banner1571

banner1577

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

İYİ Parti'li Aksoy'dan Başkan Demir'e soru yağmuru!

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, rüşvet iddiasıyla tutuklanan daire başkanı ile ilgili Başkan Demir’e kayyum sorusunu yöneltti

Samsun 29.12.2020, 08:11 29.12.2020, 15:57
423
İYİ Parti'li Aksoy'dan Başkan Demir'e soru yağmuru!

İYİ Parti'li Aksoy'dan Başkan Demir'e soru yağmuru!  - İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, rüşvet iddiasıyla tutuklanan daire başkanı ile ilgili Başkan Demir’e kayyum sorusunu yöneltti

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, rüşvet iddiasıyla tutuklanan Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Bahattin K. ile ilgili,  Başkan Mustafa Demir’e “Başka belediyelerde sürekli kayyum lafını gündeme getirip atama yaparken, sizin rahat oturmanız doğru mu?” dedi. 

İDDİALARI CEVAPLAYIN

Yazılı açıklamada bulunan Başkan Aksoy, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde rüşvet iddiasıyla tutuklanan Mali İşler Daire Başkanı Bahattin K.’nın tutuklanması ve Terme Belediyesi’nde de gündeme gelen zimmet iddiaları için Başkan Demir’e seslenerek bazı soruların cevaplanmasını istedi.

RAHAT OTURMANIZ DOĞRU MU?

İşte Aksoy'un Başkan Demir'e yönelttiği o sorular: "Terme Belediye Başkanı tarafından bizzat uyarıldığınız halde Büyükşehir Belediyesine Daire Başkanlığı görevi için Bahattin K.'yı neden transfer ettiniz? Sizi uyaran bir üst düzey bürokrata sen işine bak dediniz mi? Siz bu işin neresindesiniz? Adı geçen şahsın oğlunuzun arkadaşı olması sebebi ile daire başkanı olduğu iddiası doğru mudur? Bahsi geçen personelin makam odasında bulunan altınlar başka şahıslar adına çıkan banka hesap cüzdanları, evinde bulunduğu iddia edilen kasa ve paralar Teftiş Kurulu’nu, İçişleri Bakanlığı’nı göreve daveti gerektirmez mi? Bu konuda hem hükümetin hem de sizin sessiz kalmanız, başka belediyelerde sürekli kayyum lafını gündeme getirip atama yaparken sizin hala makamınızda üstelik hiçbir şey olmamış gibi rahat oturmanız doğru mu?" 

YASAK SİZİ KAPSAMIYOR MU?

Sokağa çıkma kısıtlamalarında Başkan Demir’in yaptığı vatandaş buluşmalarını da eleştiren Aksoy şunlar söyledi: "Ülke pandemiden dolayı ciddi sağlık ve ekonomik çöküş yaşarken, geç alınan tedbirleri uygulaması gereken mercilerden biri iken ihlal eden makam olarak Terme’de sokağa çıkma yasağı olduğu saatlerde yaptığınız toplantı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yasak AK Parti’yi kapsamıyor mu? Basında yer alan iddialardan bir tanesi de belediye de başkanlık ve müdürlükler için bir borsa kurulduğu. Bu makamlarda görev almak için yüklü miktarlarda paraların telaffuz edildiği iddia ediliyor. Acaba bu makamlar maaş dışında da rant kapısı, denetimden uzak avanta yolu mu ki bu iddianın hemen ardından milyonluk yolsuzluk ayyuka çıkıyor?."

Yorumlar (1)
sencer 5 ay önce
cok sukur bu sekılde dusunen bırı cıktı