İlkadım Belediyesi Meclis Üyelerinden açıklama: Gereği bir türlü yapılamadı

İlkadım Belediyesi AK Parti ve MHP'li meclis üyeleri, belediyenin bir firmadan fahiş fiyatlarla mal alındığı iddialarının üzerinden bir sene geçmesine rağmen hiçbir şey yapılmadığını söyledi.

Samsun 13.04.2021, 22:22 14.04.2021, 08:15
234
İlkadım Belediyesi Meclis Üyelerinden açıklama: Gereği bir türlü yapılamadı

İlkadım Belediyesi Meclis Üyelerinden açıklama: Gereği bir türlü yapılamadı İlkadım Belediyesi AK Parti ve MHP'li meclis üyeleri, belediyenin bir firmadan fahiş fiyatlarla mal alındığı iddialarının üzerinden bir sene geçmesine rağmen hiçbir şey yapılmadığını söyledi.

İlkadım Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Erol Köroğlu ile MHP Meclis Üyesi İbrahim Üstün, belediyenin 2019 yılında bir firmadan fahiş fiyatlarla mal alındığı iddialarının bir senedir çözüme kavuşamadığını ve Başkan Necattin Demirtaş'ın 'Gereğini yapacağız' sözünün bir türlü gerçekleşmediğini ifade etti. 

YETKİLERİMİZ SINIRLI
Başkan Necattin Dermitaş'ın konunun üstünde durmadığını belirten Köroğlu, "Necattin Bey konuyu incelediklerini ve kayda değer bir şey olmadığını söyledi ama biz nasıl bir çalışma yapıldığını bilmiyoruz. Denetim Komisyonu'nun görev ve yetkileri sınırlı zaten. Belli şekilde gelir ve giderlerle alakalı incelemeleri yaparız, eksikler varsa tespit ederiz, bunlarla ilgili raporumuzda belirttiğimiz konularda suç unsuru ya da yasa dışı işlem varsa bunla alakalı yetki başkandadır. İnceleme yapma ve gereğini yapma yetkisi başkandadır. Bize verilen bilgiyle fikir sahibi olabiliyoruz" dedi.

BİZ BİR ŞEY GÖRMEDİK
Mecliste konuyu defalarca dile getirdiklerini fakat bir sonuca ulaşılamadığını belirten Üstün ise, "Başkan gereğini yapacağız demişti. Fakat bugüne kadar böyle bir şey olmadı gereğini yapamadı, biz görmedik. Yeterli personelin olmadığını söyledi. Keşke bu konuda yeterli bilgisi olan birilerini danışman olarak alsalardı. Aynı durum devam ediyor" diye konuştu.

Merve İLHAN

Yorumlar (0)