banner1518

banner1577

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Gülsan Sanayi esnafından şikayet yağıyor! Esnaf hem tepkili hem de endişeli

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, yeni yaptırılan sanayi sitesindeki dükkanların, ödeme şartlarının ağır olması nedeniyle yoğun şikayetler aldıklarını söyledi 

Samsun 29.12.2020, 08:04 29.12.2020, 14:09
839

Gülsan Sanayi esnafından şikayet yağıyor! Esnaf hem tepkili hem de endişeli - Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, yeni yaptırılan sanayi sitesindeki dükkanların, ödeme şartlarının ağır olması nedeniyle yoğun şikayetler aldıklarını söyledi 


Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, yeni yaptırılan sanayi sitesinden işyeri almak için belirlenen fiyatların yüksek ve ödeme şartlarının ağır olduğunu belirterek, Gülsan Sanayi Sitesi esnafından şikayetler aldığını ifade etti.

İTİRAZ EDİLDİ 

Samsun'da TOKİ'nin Toybelen mevkiinde yaptıracağı yeni sanayi sitesindeki 100 metrekare dükkan için 344 bin 863 lira, 200 metrekare dükkan için ise 689 bin 725 lira istenmesinin, Gülsan Sanayi Sitesi esnafında endişeye ve tepkiye neden olduğunu ifade eden Aydın, Samsun Büyükşehir Belediyesi'yle görüşüldüğünü ve itirazların yapıldığını duyurdu.

ESNAFTAN YANAYIZ

Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Değerli esnaf arkadaşlar, yeni yapılacak sanayi sitesi için daha önce kayıtların başladığını duyurmuştuk. Yalnız TOKİ'nin açıkladığı fiyatların yüksek ve ödeme şartlarının ağır olması ile ilgili çok fazla şikayet alıyoruz. Biz de hem oda, hem de kooperatif olarak fiyatların ve ödeme şartlarının ağır olduğu bilincindeyiz. Bu tabloya da karşıyız. Bu konuda gerekli görüşmeleri Samsun Büyükşehir Belediyesi ile yapıyoruz. Gerekli itirazlarımızı da yapmış bulunmaktayız. Gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz. Unutmayın ki hem oda hem de kooperatif olarak önceliğimiz ve tarafımız her zaman esnaf ve sanatkarlarımızdır. Kimsenin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı. 

SMG'YE KONUŞMUŞLARDI

Geçtiğimiz gün Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan Gülsan Sanayi Sitesi esnafı, Toybelen Sanayi Sitesi'nden işyeri almak için belirlenen fiyatların altından kalkamayacaklarını ve rant endişesi taşıdıklarını söylemişlerdi. 

Merve İLHAN 

Yorumlar (2)
Mobilyacı 5 ay önce
100 M2 dükkan bu fiyata ancak şöyle olur: faizsiz ve 10 yıl ödemeli yüzde 10 peşinat.
Abdullah 5 ay önce
%10 Mustafa dan bu beklenirdi zaten.