Fatih Türkel'den iktidara sert çıkış! 'Bedel ödeyen Samsun halkı'

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, 2021 yılının ilk iki ayında Samsun'da 341 esnafın kepenk kapattığını belirterek, hükümeti eleştirdi

Samsun 04.04.2021, 16:33
424
Fatih Türkel'den iktidara sert çıkış! 'Bedel ödeyen Samsun halkı'

Fatih Türkel'den iktidara sert çıkış! 'Bedel ödeyen Samsun halkı' CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, 2021 yılının ilk iki ayında Samsun'da 341 esnafın kepenk kapattığını belirterek, hükümeti eleştirdi

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, 2021 yılının ilk iki ayında Samsun'da 341 esnafın kepenk kapattığını ifade ederek, "Bu rakam AK Parti'nin Samsun esnaf karnesidir. Labalep kongreleri yapan AK Parti, bedel ödeyen ise Samsun halkıdır" dedi.

SAMSUNLULAR BEDEL ÖDÜYOR

Samsun'da 2021 yılının ilk 2 ayında 341 esnafın kepenk kapattığını belirten Başkan Türkel, "Bu rakam AK Partinin Samsun esnaf karnesidir. Birileri hala utanmadan 'Samsun'da işsizlik düştü, kriz bizden başka şehirlerde de var' salvoları atıyor. Labalep kongreleri yapan AK Parti bedel ödeyen ise esnaf, yanlarında çalışan personel ve Samsun halkı oluyor" şeklinde konuştu. 

'ESNAF PERİŞAN OLACAK'

Önümüzdeki aylarda kepenk kapatan esnaf sayısının artacağını belirten Başkan Türkel, "İşyerini kapatan esnafa ve çalışanlarına yaşayabileceği kadar yardım, kira, vergi, personeline insanca yaşayacağı nakit yardım verildi de esnaf nankörlük mü yapıyor? Samsunlu hemşerilerimize iktidar evde baktı da, vatandaş evde kalmadı mı? Esnafa çektirilen eziyet devam ederse, ramazan sonuna daha bir sürü esnaf Samsun'da perişan olacak. Eğer esnafın pirim, kira, vergi ve fatura borçlarını devlet üstlenmez ise AK Parti'ye hayırlı olsun. Önümüzdeki iki ayda kepenk kapatan esnasın sayısı üçe katlanacak" diye konuştu.

Yorumlar (0)