banner1518

banner1567

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Erhan Usta, SMG'de Büyükşehir'deki 'rüşvet skandalına' ilişkin konuştu: 'O atama büyük yanlış' 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Büyükşehir Belediyesi'nde sicili bozuk birinin kritik göreve getirilmesinin büyük yanlış olduğunu söyledi 

Samsun 08.01.2021, 08:08 08.01.2021, 08:27
452
Erhan Usta, SMG'de Büyükşehir'deki 'rüşvet skandalına' ilişkin konuştu: 'O atama büyük yanlış' 

Erhan Usta, Büyükşehir'deki 'rüşvet skandalına' ilişkin konuştu: 'O atama büyük yanlış' İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Büyükşehir Belediyesi'nde sicili bozuk birinin kritik göreve getirilmesinin büyük yanlış olduğunu söyledi 

Samsun Canlı Haber TV'de Aylin Tat'ın programında konuşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, “rüşvet skandalı" soruşturması ile ilgili “Bu kadar sicili bozuk birinin kritik bir dairede görevlendirmek çok büyük bir yanlış" dedi.

USTA CANLI HABER TV'DE 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Samsun Canlı Haber TV ekranlarında Aylin Tat ile Birebir Yaşantı programına konuk oldu. Tat’ın sorularını yanıtlayan Usta, gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. 

SİYASİ SORUMLULUK GEREK

Samsun’un son günlerde çirkin meselelerle anıldığını ifade eden Usta, “rüşvet skandalı" soruşturması konusuna da değindi. Usta, "Samsun'u geliştirmeye yönelik işler yapılması lazım. Bu meseleler çirkin konular.  Bile bile lades olmuş. Bu kadar sicili bozuk birinin kritik bir dairede görevlendirmenin çok büyük bir yanlış olduğunu düşünüyorum.  İnşallah doğru değildir. Şu an emniyet ve savcılık işin içinde. Takip ediyoruz. Bunun bir siyasi sorumluğu olması lazım. Bu bir daire başkanına kesilecek faturaya benzemiyor" diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR İYİ YÖNETİLMİYOR 

Usta, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin iyi yönetilmediğini belirterek, “Başkan Demir hep yanlış kararlar aldı.  Bütün belediyeler su faturalarına indirim yaparken bizim ki suya zamla başladı. Medikal sektörümüz vardı kümelenme de mevcut. Samsun için ciddi bir alt yapısı var ve büyük bir potansiyeldir.  Başkan Demir'in bu konuda yaptığı ilk iş ise MEDİKÜM'den çıkmak oldu. Büyükşehir oranın yüzde 80 oranında ortağıydı.  Yanlış bir karardır. Hatta o dönem dedim ki "Para bulamıyorsan makam aracını sat, o şirketi ayakta tut" dedim. O şirket Samsun'u büyütecek şirket. Yani senin araban, mobilyan veya binan Samsun'u büyütmez. Bugüne kadar bir belediye başkanı arayıp sormaz mı? Şehir için konuşmamız Samsun'u büyütmemiz lazım ama bu yönde bir gayret yok" dedi. 

ORAYA KİLİT VURULACAK

Çarşamba İlçesi Eğercili Mahallesi'nde kurulan biyokütle enerji santraliyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Usta şunları söyledi: "Biz santral kurulmasına karşı değiliz. Santralin yerine karşıyız. Yer seçimi yanlıştır. Burası su kaynaklarını ve tarım arazilerini yok edecektir. Bunlar hep izah edildi.  Birilerinin kar hırsıyla gözü döndü. Hukuki olmayan bir şekilde inşaatı devam ettiriyorlar. Ama bu işin sonu yok. İYİ Parti olarak iktidarın herhangi bir yerinde olmamız durumunda buranın kapısına kilit vurulacaktır. Bu hukuksuzluğa kimse tahammül edemez. İkaz ediyorum daha fazla zarara girmeden bu iş hukuk içinde kalsın.  Burada hukuku uygulayanlarda kimlerse onlar da kendilerine çeki düzen versin. Yazıktır günahtır. "


 

Yorumlar (1)
EFE 4 ay önce
SENİN O TRBZNLUYU SAMSUNUN BELEDİYE BŞK.LIĞINA GETİRMEK İÇİN YAPTIĞIN TEZGAHLAR NASILDI???DOĞRU O MUYDU!! YEMEZLER BU ÇABALARINI