Erhan Usta'dan soru önergesi! 'Hakkaniyetli değil'

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a ikinci öğretim üniversite harç paralarıyla ilgili soru önergesi verdi

Samsun 12.03.2021, 14:15
233
Erhan Usta'dan soru önergesi! 'Hakkaniyetli değil'

Usta'dan soru önergesi verdi! 'Hakkaniyetli değil' İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a ikinci öğretim üniversite harç paralarıyla ilgili soru önergesi verdi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, ikinci öğretim üniversite öğrencilerinin harç ücreti yatırmasının doğru olmadığını belirterek, "Birinci öğretim ve açık öğretim öğrencilerinden alınmayan harç ücretleri, ikinci öğretim öğrencilerinden hala neden alınmaktadır?" dedi.

'DOĞRU DEĞİL'

Öğrencilerin yaşadığı sorunların ve mağduriyetlerin farkında olduklarını belirten Milletvekili Usta, "İkinci öğretim öğrencilerinin çoğu, sanıldığı gibi bir işte çalıştığı için değil, puanları birinci öğretime yetmediği için ikinci öğretimi tercih etmişlerdir. Sırf ikinci öğretim öğrencisi oldukları için öğrenim harcı alınması hakkaniyetle bağdaşmamaktadır. Açık öğretim ve birinci öğretim öğrencilerinden eğitim harcı alınmazken, ikinci öğretim öğrencilerinden harç ücretleri alınması hakkaniyetli değil" ifadelerini kullandı.

'SORULARINI İLETTİ'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a harç paraları ile ilgili yazılı soru önergesi verdiğini belirten Milletvekili Usta, "Birinci öğretim ve açık öğretim öğrencilerinden alınmayan harç ücretleri, ikinci öğretim öğrencilerinden hala neden alınmaktadır? Alınan bu öğrenim harçları için bir düzenlemeye gidilecek midir? Yeni bir düzenleme yapılması durumunda tahsil edilen harç ücretleri iade edilecek midir? Bu öğrencilerden harç ücretini ödeyemeyecekleri için üniversiteyi bırakmak zorunda kalanlar hakkında bir çalışma yapılacak mıdır?" diye konuştu.

Yorumlar (0)