Erhan Usta'dan o ödeneğin kaldırılmasına tepki

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, kısa çalışma ödeneğinin kaldırılmasına tepki gösterdi.

Samsun 14.04.2021, 23:16
224
Erhan Usta'dan o ödeneğin kaldırılmasına tepki

Erhan Usta'dan o ödeneğin kaldırılmasına tepki İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, kısa çalışma ödeneğinin kaldırılmasına tepki gösterdi.

 
 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, koronavirüs salgının tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, "Böyle bir dönemde hükümet 1 milyon 300 bin kişinin faydalandığı kısa çalışma ödeneği kaldırıyor. Bunu anlamak mümkün değil" dedi.

'BU ŞEKİLDE MÜCADELE OLMAZ'
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 254 sıra sayılılı kanun teklifi üzerine söz alan Usta, "Pandemi bütün hızıyla devam ediyor. Günlük vaka sayı 60 bin civarında. Böyle bir dönemde hükümet 1 milyon 300 bin kişinin faydalandığı kısa çalışma ödeneği kaldırıyor. Bunu anlamak mümkün değil. Bunun akılla da, vicdanla da bağdaşan bir tarafı yok. Pandemi tüm hızıyla devam ederken, hiç olmazsa çalışanların ücret almasını sağlayacak sistemi hükümet sona erdirdi. Bunun anlaşılabilir bir yanı yok" dedi.

'10 BİNLERCE İŞSİZ VAR'
"Bu şekilde pandemi ile mücadele olmaz" ifadelerini kullanan Usta şunları söyledi, "Sağlık kısmı olağanüstü kötü gidiyor. Esnaf perişan, çalışan perişan. 10 milyonun üzerinde işsizimiz var. Hükümet bunların hiçbirisini duymuyor. Gelir dağılımı çok hızlı bir şekilde bozuluyor. En savunmasız kesimler, kayıt dışı çalışanlar, nakit ücret desteğine ihtiyacı olan kesimler, sabit gelirli insanlar ve eğitimi seviyesi düşük olan insanlar bu süreçte en fazla etkilenecek insanlardır. Bu adeletsizliği gidermeye yönelik hükümetin aldığı hiçbir tedbir yoktur."

Yorumlar (0)