Erhan Usta'dan Büyükşehir'e rüşvet tepkisi: 'Kimse üstünü kapatamaz'

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili  Erhan Usta,  Büyükşehir Belediyesi'ndeki 'rüşvet skandalı' olayının üzerinin kapatılmaya çalıştığını öne sürerek eleştiride bulundu.

Samsun 02.04.2021, 12:47 02.04.2021, 13:23
246

Erhan Usta'dan Büyükşehir'e rüşvet tepkisi: 'Kimse üstünü kapatamaz' İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili  Erhan Usta,  Büyükşehir Belediyesi'ndeki 'rüşvet skandalı' olayının üzerinin kapatılmaya çalıştığını öne sürerek eleştiride bulundu.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, parti genel merkezinde yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi'ndeki 'rüşvet skandalı' olayının üzerinin kapatılmaya çalışıldığını öne sürerek, "Bizim sesimizi kesmeye çalışıyorlar, güya bizi susturmaya çalışıyorlar" dedi

İDDİANAME HAZIRLANMADI

Erhan Usta, parti genel merkezinde ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Samsun Büyükşehir Belediyesi'ndeki  'rüşvet skandalı' olayına değinen Usta,  "Olayla ilgili  iddianamenin hala niye hazırlanmadığı, hususunu bir kez daha gündeme getirmek istiyorum. Çünkü  Bu tür meseleler kamu vicdanında çok önemsiyor. Samsun  yerel medyası çok önemsiyor. Bizim de dile getirmemizden sonra ulusal ölçekte de  artık takip edilen bir konu haline gelmiştir. Bu iddianamenin gecikmeden, bir an evvel ortaya konulması lazım" dedi. 

"SUSTURMAK İSTİYORLAR"

"Bir kısım aksaklıklar devam ediyor" diyen Usta, "AK Parti Samsun İl Başkanı 'Biz bu konuyla ilgili inceleme başlattık diyor' Allah Allah. Yani siz devlet misiniz de inceleme başlatıyorsunuz ?  Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in ağzını bıçak açmıyor.  İçişleri Bakanlığı, eğer muhalif bir belediyede bunun ellide biri kadar bir olay olmuş olsaydı, bütün müfettişleri oraya yığardı. Ama henüz İçişleri Bakanlığı henüz soruşturma başlatmış ve bir müfettiş göndermiş değil. Ancak AK Parti İl Başkanı, 'Biz inceleme başlatıyoruz' diyor. Dolayısıyla önemli bir konu, üzerine gidilmesi gerekir. Üzerini kimse de kapatmaya çalışmasın.  Tabi bir yandan da biz bu tür konuları gündeme getirdikçe, bizim sesimizi kesmeye çalışıyorlar, güya bizi susturmaya çalışıyorlar. 

"DEMİR BANA DAVA AÇTI"

Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık 20 yıl önce şehit düşen İlhan Hamlı’nın ailesinden mezar yeri parası alınması olayına da değinen Usta,  konuyu gündeme getirdiği için Başkan Demir'in manevi tazminat davası açtığını öğrendiklerini dile getirdi. Usta şunları söyledi:" Biz bu konuları gündeme getirdik diye, Başkan Demir de bizimle ilgili 'itibarını' zedelediğimiz için bir manevi tazminat davası açmış. Yeni konuya vakıf olduk. Çok enteresan,  itibarını düşünen bir büyükşehir belediye başkanı şehit ailesine o muameleyi yaparken itibarını düşünecekti. O gün itibarını düşünmeyen o gün itibardan bahsetmeyen büyükşehir belediye başkanı, biz bu konuyu kamuoyu gündemine getirdik ve şehit ailesinin hakkını koruduk diye mi  itibarı zedelendi ? Bunu da anlamak mümkün değil."

Yorumlar (0)