Erhan Usta Bekir Pakdemirli'ye Vezirköprü'yü sordu

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye, Vezirköprü ile ilgili soru önergesi verdi.

Samsun 13.04.2021, 17:14
207
Erhan Usta Bekir Pakdemirli'ye Vezirköprü'yü sordu

Erhan Usta Bekir Pakdemirli'ye Vezirköprü'yü sordu İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye, Vezirköprü ile ilgili soru önergesi verdi.

 
 
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye Vezirköprü için verdikleri kenevir hasat makinesi sözünü sorduklarını belirterek, "Vezirköprü'ye, hasat dönemi gelmeden kenevir hasat makinesi teslim edilmelidir" dedi.

'HASAT MAKİNESİ TESLİM EDİLMELİDİR'
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye Veziköprü için verdikleri kenevir hasat makinesi sözünü sorduklarını belirten Milletvekili Usta, "Geçmişte Veziköprü İlçesi'nde bir dönem kenevir üretimi yapıldıysa da endüstriyel eksikliklerinden dolayı üretim durma noktasına gelmiştir. Ancak son yıllar Cumhurbaşkanın kendir üretimine önem verdiğini belirtmesi üzerine tekrar bir canlanma başlamıştır. Vezirköprü'de üretim arttıysa da hasatla alakalı sorunlar devam etmektedir. İlçede bir hasat makinesi olmaması çiftçiyi mağdur etmekte ve kenevir üretiminden korkutmaktadır. 5 Kasım 2020 tarihli TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Tarım ve Orman Bakanlığı bütçesinde; Bakanlığınızdan Vezirköprü için bir hasat makinesi talep etmiştik. Aynı gün soru-cevap bölümünde tarafınızda 'Hasat makinesiyle ilgili TAGEM'in bir çalışması var. Bir tane Samsun'a tahsis edebilriz' cevabını almıştı. Kenevir sezonun yaklaştığı da göz önüne alındığında; Vezirköprü için söz verdiğiniz hasat makinesini ne zaman göndermeyi planlıyorsunuz?. Kenevir üretiminde önemli bir merkez olan Vezirköprü'ye, hasat dönemi gelmeden, kenevir hasat makinesi teslim edilmelidir. Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)