Erdal Avcı'dan santral çıkışı! 'Devlete ve çiftçilere hakaret'

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali'ni kuran şirket yetkililerinin, STK öncülüğünde gerçekleştirdiği tohum dağıtma organizasyonunu, çiftçilere hakaret olarak değerlendirdi

Samsun 07.04.2021, 21:30
231
Erdal Avcı'dan santral çıkışı! 'Devlete ve çiftçilere hakaret'

Erdal Avcı'dan santral çıkışı! 'Devlete ve çiftçilere hakaret' Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali'ni kuran şirket yetkililerinin, STK öncülüğünde gerçekleştirdiği tohum dağıtma organizasyonunu, çiftçilere hakaret olarak değerlendirdi

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali'ni kuran şirketin yetkililerinin STK öncülüğünde gerçekleştirdiği tohum dağıtma organizasyonunun, devlete, hükümete ve çiftçilere yapılmış en büyük hakaret olduğunu söyledi.

GÖZ BOYAYIP, GAZ ALIYORLAR

Oltan Köleoğlu Enerji yetkililerinin tohum dağıtma organizasyonun göz boyamak için gerçekeleştirdiğini belirten Avcı, "Zehir santrali bile Çarşambalı çiftçilerimizi bu kadar rencide etmemiştir. Hala hukuki süreci devam etmekte olan kaçak bir zehir santralinin yetkilileri tarafından göz boyamak adına, gaz almak adına çiftçilerimize sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde zehir santralini devlet eliyle aklarcasına yapılan bu tohum dağıtma organizasyonu önce devletimize sonra hükümetimize ve çiftçilerimize yapılmış en büyük hakarettir" dedi. 

NEDİR BU AYMAZLIĞIN ADI? 

Avcı, "Burası Türkiye Cumhuriyeti’nin bir ilçesi, burası muz cumhuriyeti değil sayın yetkililer" ifadeleriyle tepkisini dile getirerek şunları söyledi, "Terme, Ayvacık Ziraat Odası olarak İdare Mahkemesi'nde müdahil olduğumuz dava devam ederken, onca profesörün bilir kişi heyetinin davacılar lehine raporları ortadayken, kanun tanımayarak bazı siyasilerin himayesinde kaçak olarak devam eden zehir santralinin, devlet eliyle aklanmaya çalışmasıdır. Çiftçinin verdiği aidatla evine ekmek götüren sözde çiftçilerimizin, temsilcisi olduğunu zanneden zata ve muhtarlar derneği başkanına soruyorum: 'Dün şeker fabrikası kapanmasın diye şeker fabrikasının önünde yaptığımız basın açıklamasını, mesaj çekmekten aciz olanlar, bir muhtara mesaj çekmeyi kendine zul sayanlar, bugün Samsun’u zehirleyecek olan zehir santrali konusunda nasıl çiftçilere ulaşmışlardır? Yüzlerce yıl bu toprağa ekilip dikilen tohumları zehir santralinin sahibi mi veriyordu? Bu Çarşambalı çiftçilerimizi küçümsemek değilse siz söyleyin nedir bu aymazlığın adı?" 

KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye konuyu aktaracaklarını kaydeden Avcı, "Devletimizin makamlarının bu hukuk tanımazlara neye göre ön ayak olduklarını arz edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin çiftçisinin üç beş para şımarıklarına ihtiyacı varda bizim mi haberimiz yok? Bir gün gelecek torunlarınız sizi dualarla değil beddualarıyla anacaklar. Belki bu yaptıklarınızla günü kurtarabilirsiniz ama ne yarınınız nede gerçek dünyanız o zehir santralinden farkı olmayacak" şeklinde konuştu. 
 

Yorumlar (0)