Dr. Demirel'in adı Samsun'da aşevinde yaşatılacak

Samsun'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden eski Kızılay İl Başkanı Dr. Habip Demirel'in adı, Türk Kızılayı ve Müge Anlı'nın desteğiyle yaşayacak.

Samsun 13.04.2021, 19:55
556
Dr. Demirel'in adı Samsun'da aşevinde yaşatılacak

Dr. Demirel'in adı Samsun'da aşevinde yaşatılacak Samsun'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden eski Kızılay İl Başkanı Dr. Habip Demirel'in adı, Türk Kızılayı ve Müge Anlı'nın desteğiyle yaşayacak.

 

Müge Anlı’nın çağrısıyla başlayan aşevi kampanyasıyla Türkiye’nin 27 ayrı şehrinde hizmet verecek 33 aşevine 4 aşevi daha eklendi. Samsun'da yaptırılacak kalıcı aşevine, Kovid-19 ile mücadelede hayatını kaybeden eski Samsun Kızılay Başkanı Dr. Habip Demirel'in adı verilecek.

GEREKLİ MİKTAR TOPLANDI
ATV ekranlarında yayınlanan 'Müge Anlı ile Tatlı Sert' programının konuğu Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık oldu. Kınık, programda kovid-19 nedeniyle hayatını kaybeden Kızılay Samsun Başkanı Habip Demirel'in Samsun'da aşevi yapılması hayali olduğunu söyledi. Projenin hayata geçmesine ömrü vefa etmeyen Demirel'in bu isteğinin gerçekleştirilmesi için Müge Anlı'dan destek istedi. İsteği olumlu karşılyan Müge Anlı program sırasında Samsun'da aşevi yapılması için kampanya başlattı. Anlı, canlı yayın sırasında Samsun'a yaptırılacak yeni aşevi için gerekli bağış miktarına ulaşıldığının müjdesini de verdi.

Yorumlar (0)