CHP Samsun'dan AK Parti’ye tepki! Yalnız bıraktılar

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, AK Partililerin vatandaş ve esnafı yalnız bıraktığını belirterek, partilileri sahada göremediklerini söyledi

Samsun 10.03.2021, 22:37 10.03.2021, 23:03
260
CHP Samsun'dan AK Parti’ye tepki! Yalnız bıraktılar

CHP Samsun'dan AK Parti’ye tepki! Yalnız bıraktılar CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, AK Partililerin vatandaş ve esnafı yalnız bıraktığını belirterek, partilileri sahada göremediklerini söyledi

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, pandemi döneminde esnaf ile vatandaşın yalnız bırakıldığı ve onlara destek olmak için sahada olduklarını ancak AK Parti milletvekilleri ve il başkanını göremediklerini belirterek, tepki gösterdi.

"BU ZOR GÜNLERDE YOKSUNUZ"

"AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu ve milletvekillerinden haber alınamıyor, gören var mı?" ifadeleriyle eleştirilerde bulunan Başkan Türkel, "Millet bir taraftan koronavirüsle  diğer taraftan da yokluk ve işsizlikle mücadele ediyor.  Yıllardır iktidar mensupları, şehre bir çivi çakmamış, seçim zamanları vatandaşın karşısına çıkıp, bir sürü vaat sıralamıştır. Biz ilçe örgütlerimiz ile birlikte hayatın her anında sahada vatandaşımızı dinliyoruz. Ancak siz yoksunuz bu zor günlerde" dedi.

SAMSUNLU DERDİ İLE BAŞ BAŞA BIRAKILDI

AK Parti hükümetinin ülkenin ekonomisini yönetilemez, içinden çıkılamaz hale getirdiğini ifade eden Başkan Türkel, "Seçimlerden sonra bugünde olduğu gibi Samsunlular yine dertleri ile  baş başa. Bu kadim şehrin evlatları bu zor günlerde çektiği çileyi unutmaz, ona sahip çıkmayanlara gereğini yapar. Kendinize gelin. Kurt kışı geçirir de yediği ayazı asla unutmaz" diye konuştu.

MİLLETVEKİLLERİ VE AKSU'YA SORULAR 

Başkan Türkel, "Madem sahaya çıkmıyorsunuz sokağın ve sahanın sesi olarak hemşerilerimiz adına, AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu'ya ve milletvekillerine soruyoruz" diyerek şu sorulara yanıt istedi: 

1- Çiftçinin ürünü tarlada kaldı. Lahananın tarla maliyeti 1 TL, fiyatı 60 kuruş çözümünüz nedir ?

2- Samsun'da yüzlerce esnaf kepenk kapattı, binlerce kişi işsiz kaldı, hükümetin açıkladığı komik kira yardımları bile yatmadı. Garson, komi ve aşçı tenceresinde taş kaynatıyor. Bize yüzlerce 'açız' telefonları geliyor, size gelmiyor mu?

3- Samsun, Türkiye'nin en pahalı suyunu neden tüketiyor ? Büyükşehir Belediyesi'ndeki yolsuzluk soruşturması ne durumda ?

4- Türkiye’nin en verimli ovası Çarşamba Ovası'nın ciğerine biyokütle enerji santralini sapladılar. Bütün iktidar mensupları susuyor;  Orası devlet kurumu inşaatı mı ? Sayın AK Parti İl Başkanı siz neden susuyorsunuz ? Biz, santrali   bu şehre ihanet olarak görüyoruz ya siz ?

Yorumlar (0)