Cevat Öncü'den proje çıkışı! 'Mustafa Demir, destek vermedi'

İMO Samsun Şube Başkanı Cevat Öncü, bakanlıkça afet eğitim seferberliğinin başlatılmasına rağmen Başkan Demir'in  'Deprem Master Planı Projesi'ne gerekli desteği vermediğini söyledi 

Samsun 12.03.2021, 00:12 12.03.2021, 08:58
2904
Cevat Öncü'den proje çıkışı! 'Mustafa Demir, destek vermedi'

Cevat Öncü'den proje çıkışı! Mustafa Demir destek vermedi İMO Samsun Şube Başkanı Cevat Öncü, bakanlıkça afet eğitim seferberliğinin başlatılmasına rağmen Başkan Demir'in  'Deprem Master Planı Projesi'ne gerekli desteği vermediğini söyledi 

İçişleri Bakanlığı tarafından, 2021 yılının "Türkiye Afet Eğitim Yılı" olarak ilan edilen ve Samsun'un pilot il seçilmesine rağmen İMO Şube Başkanı Cevat Öncü Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in deprem projelerine sıcak bakmadığını ve 'Deprem Master Planı Projesi'ne destek vermediğini dile getirdi.

"HİÇBİR MESAFE YOK"

'Deprem Master Planı Projesi' ile ilgili bir yol katedilmediğini belirten Öncü, "Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e ilettik, iki defa hatırlattık, fakat hiçbir mesafe yok. Sürekli söylüyoruz, dillendiriyoruz. Şehri yönetenler, ülkemizi yönetenler bu konuda duyarlılıklarını gerçek anlamda göstermedikleri ve adım atmadıkları sürece bizim hatırlatmaktan öteye yapabileceğimiz çok fazla bir şey olmuyor" ifadelerini kullandı.

"EĞİTİM ÖNEMLİ"

Afet seferberliği kapsamında Samsun'da 800 bin kişiye verilecek eğitim konusunda değerlendirmelerde bulunan Öncü, şunları söyledi: "Eğitimin faydalı olmayanı olmaz. Depreme yönelik eğitim verilecek olması olumlu bir şey. Bizler öteden beri söylüyoruz, depremle alakalı, halkın katılımı ve eğitilmesi önemlidir. Senede bir gün "Deprem Haftası'nda göstermelik bir tatbikatla bu iş olmaz diye söylüyoruz. Onun için eğitim önemlidir" diye konuştu.

Yorumlar (0)