CANLI | Samsun'da koronavirüste son gelişmeler

Koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağı, Samsun da dahil olmak üzere 58 şehirde başladı

Samsun 03.04.2021, 12:34 03.04.2021, 18:29
67


 Samsun'da koronavirüste son gelişmeler  Koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağı, Samsun da dahil olmak üzere 58 şehirde başladı. Samsun Medya Grubu Muhabiri Emre Öncel koronaviste yaşanan son gelişmeleri canlı yayınla sizler için aktarıyor.


VALİ DAĞLI'DAN KISITLAMA UYARISI 
Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, sokağa çıkma yasağıyla ilgili Samsunlulara önemli uyarılarda bulundu. Dağlı, şu anda uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını hatırlatarak, şunları söylemişti:  ''Bu süre zarfında gıda ve benzeri gibi zorunlu ihtiyaçlarınızı temin için dışarıya çıkmanız gerektiğinde bunu diğer aile üyeleri ve arkadaşlarınızı yanınıza almadan tek başınıza yapmanızı istirham ediyorum."

FARKLI BİR MUASTON MU VAR ?
Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 13-19 Mart verilerinde 100 binde 508,97 olan vaka sayısı, 20-26 Mart tarihleri arası korona tablosuna göre 100 binde 586,84’e yükselmişti. Karadeniz’de özellikle 5 ilde vaka artış hızı sürekli olarak artarken, bu durum Samsun OMÜ'de araştırma konusu oldu. OMÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Asuman Birinci, Karadeniz’de mevcut mutasyonların dışında farklı bir mutasyonun varlığı konusunda çalışma yürüttüklerini açıkladı.

Yorumlar (0)