Büyükşehir'e sert tepki! Samsun'da yüzde 50 zam yapıldı

CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin mezar yerlerine yaptığı zamları sert bir dille eleştirdi 

Samsun 29.01.2021, 09:03 29.01.2021, 09:37
3897
Büyükşehir'e sert tepki! Samsun'da yüzde 50 zam yapıldı

Büyükşehir'e sert tepki! Samsun'da ölmek de zamla CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin mezar yerlerine yaptığı zamları sert bir dille eleştirdi 

CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar, Büyükşehir Belediyesi'nin mezar yerlerine yaptığı zamlar ile ilgili, "Hayatın her alanına gelen zamlarla insan yaşamı bir çile haline dönüştü. Samsun halkı AK Partili belediye yönetiminde ilk defa ölülerinin rehin kalması tehdidi ile karşı karşıya geldi" dedi.

 

ÖLMEK DE PAHALILAŞTI 

İktidarın yanlış ekonomi uygulamaları ile hayatın her geçen gün pahalılaştığını belirten Başkan Telatar, "Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin aldığı zam kararı ile artık ölmek de pahalılaştı. Büyükşehir Belediyesi 2021 yılı mezar yerlerine yaklaşık yüzde 50 zam yaptı.
Derecik mezarlığında 1.inci mezar yeri 200 TL, 2.nci mezar yeri 500 TL olurken cenazesiz durumda mezar yeri fiyatı 8 bin 260 lira oldu. Mezar yerleri, Kıranköy ve Asri Mezarlıkta 10 bin TL' den, 15 bin 360 liraya çıktı" dedi. 

HER ŞEYİ RANT GÖRÜYOR 

Başkan Telatar mezar yerlerine gelen zamların vatandaşı kötü etkilediğini ifade ederek şunları söyledi: " İlkadım İlçe sınırlarımızda bulunan bu mezarlıklarda, mezar yerlerine yapılan zamlar, başta İlkadım halkını oldukça kötü etkilemiştir.  Hayatın her alanına gelen zamlarla insan yaşamı bir çile haline dönüştü. Bu yetmezmiş gibi artık ölmek de zamlandı. AK Parti yönetimi her şeyi rant olarak gördüğü için, belediye hizmetlerinin bir kamu hizmeti olduğunu unuttu. Samsun halkı AK Partili belediye yönetiminde ilk defa ölülerinin rehin kalması tehdidi ile karşı karşıya geldi.  Halkımızın, ekonomiyi yönetemeyen iğneden ipliğe her şeye zam yapan bu siyasi iktidara, sandıkta ciddi bir ders vereceğine inancımız tamdır"
 

Yorumlar (3)
Zafer kapan 7 ay önce
Zamli yerlere zam yapanları gömün gitsin
Serkan 7 ay önce
Zam yapanları kınıyorum
Hasbi 7 ay önce
%50 miustiii