Bedri Yaşar, Samsun'u Meclis'e taşıdı! 'Endişe verici'

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Samsun'daki koronavirüs vaka artışının endişe verici boyutlara ulaştığını, etkili tedbirler alınması gerektiğini söyledi

Samsun 08.04.2021, 18:12 08.04.2021, 23:44
349
Bedri Yaşar, Samsun'u Meclis'e taşıdı! 'Endişe verici'

Bedri Yaşar Samsun'u Meclis'e taşıdı! 'Endişe verici' İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Samsun'daki koronavirüs vaka artışının endişe verici boyutlara ulaştığını, etkili tedbirler alınması gerektiğini söyledi

Samsun'daki koronavirüs vakalarını TBMM'ye taşıyan İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Samsun'daki koronavirüs vaka sayısının endişe verici boyutlara ulaştığını belirterek, "Samsun'daki yoğun bakımlardaki doluluk oranı yüzde 70'ler civarında, böyle giderse yoğun bakımlarda yer bulmak mümkün olmayacak hale gelecektir" dedi.

'ENDİŞE VERİCİ BOYUTLARA ULAŞTI'

Samsun'da ki vaka artışının endişe verici boyutlara ulaştığı belirten Yaşar, "Samsun'da maalesef vaka sayısı bakımından çok yüksek riskli iller arasında yer almaktadır. Samsun tüm çabalara rağmen kırmızı renkten bir türlü kurtulamamıştır. Haftalık vaka sayısı 9 bin 200, eğer böyle giderse şu an zaten Samsun'daki yoğun bakımlardaki doluluk oranı yüzde 70'ler civarında. Böyle giderse yoğun bakımlarda yer bulmak mümkün olmayacak hale gelecektir. İl genelinde, ilçe merkezlerinde, Bafra'da yüz binde 757, Terme'de yüz binde 728, İlkadım'da yüz binde 661, Asarcık'ta yüz binde 616, diğer ilçeler de aynı paralelde devam etmektedir. Şu ana kadar Samsun'da toplam yapılan aşı sayısı 365 bin 963. Samsun, kurtuluşun ve kuruluşun şehridir, Türkiye'nin Wuhan'ı değildir, Samsun için bunları söylemek maalesef çok üzücüdür" ifadelerini kullandı.

O HASTANELERİ DE GÜNDEME ALDI

Yaşar aynı zamanda Tekkeköy ve Ayvacık hastanelerinin de hizmete sokulması gerektiğini ifade ederek, "Tekkeköy'de devam eden 250 yataklı hastanemiz var, normal şartlarda 2020 yılının kasım ayında bitmesi gerekiyordu ama 2021 yılının nisanındayız hala bitmedi, bunun da bir an önce bitirilmesi lazım. Yine, Ayvacık Devlet Hastanesinin ek ameliyathane ve yoğun bakım binaları var. Bugün, her zamankinden daha fazla sağlık tesislerine ihtiyacımız var, bunlar behemehal bitirilmeli ve sağlık hizmetlerine sunulmalıdır" diye konuştu.

Yorumlar (0)