Başkan Aksu ilk kez Samsun Canlı Haber TV'de açıkladı

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Tekkeköy'deki 2. OSB ile ilgili çalışmaların sürdüğünü ve yaklaşık 10 bin kişiye iş imkanı sağlanacağının müjdesini verdi.

Samsun 10.04.2021, 20:04
801
Başkan Aksu ilk kez Samsun Canlı Haber TV'de açıkladı

 Başkan Aksu ilk kez Samsun Canlı Haber TV'de açıkladı  AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Tekkeköy'deki 2. OSB ile ilgili çalışmaların sürdüğünü ve yaklaşık 10 bin kişiye iş imkanı sağlanacağının müjdesini verdi.


Başkan Aksu'dan OSB müjdesi 10 bin kişiye iş imkanı

 
AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, ilk kez Samsun Canlı Haber Tv!'de açıkladı. Aksu, Tekkeköy İlçesi Gelemen mevkinde 2. OSB ile ilgili çalışmaların bakanlıklar nezninde tamamlandığını belirterek, sanayi alanının 5-10 bin kişiye iş imkanı sağlayacağını söyledi.

AKSU CANLI HABER TV'DE 
Başkan Aksu Samsun Canlı Haber TV ekranlarında yayınlanan 'Gündem Özel' programında Merve İlhan İle Dilber Bahadır'ın sorularını yanıtladı. Başkan Aksu, pandemi ile mücadele, teşkilat ve yerel yönetimlerin çalışmaları ve Ramazan ayında il başkanlığının hazırlıkları konusunda değerlendirmelerde bulundu. 

AKSU'DAN SEFERBERLİK ÇAĞRISI 
Samsun'da salgının yayılımının azaltılması konusunda çalışmalar yürütüldüğünü belirten Başkan Aksu, "Salgında 1. dalga, 2. dalga ve Samsun'un birinci sırada olduğu 3. dalga diyebileceğimiz süreci yaşıyoruz. Kasım ayı benim de Kovid-19'a yakalandığım bir zirve düzeyiydi. Şu anda o düzeyin çok çok gerisindeyiz. Türkiye aşı uygulamalarında Dünya'da başı çeken ülkelerden birisi.  Samsun'da da ciddi sayıda aşı uygulaması var. Aşı uygulamalarının devamı ile birlikte inşallah pandemiyi büyük ölçüde atlatacağımız inancı içerisindeyim.  Bu program vesilesiyle hemşerilerime seslenmek istiyorum. Gelin, bir seferberlik başlatalım. Bu seferberlik çerçevesinde de hakikaten her zamankinden biraz daha hassasiyet gösterelim.  Mutasyona vesilesiyle çok daha fazla bulaş oranı mümkün. Bir an önce Samsun'u azat edelim. Maviye dönen ilk şehir olacağımız düşüncesindeyim. Biz milli mücadelenin şehri Samsunuz. Samsun'a mavi yakışır" dedi. 

SALGININ EN AZ ETKİ ETTİĞİ ÜLKEYİZ
Koronavirüs sürecinde sağlıkçıların ve güvenlik güçlerinin önemli çalışmalar içerisinde olduklarını kaydeden Başkan Aksu, "Pandemi sadece sağlımızı değil sosyal hayatımızı ve ilişkilerimizi her yönüyle ilgilendiren yönleri de oldu. Özellikle hizmet sektörünü çay ocakları, berber, kafe, lokanta ve restoranlar başta olmak üzere her kesimi ilgilendiren ve zorlayan tarafları olduğunu gördük. Bunun en az hasarla atlatılması noktasında hükümetimiz başta olmak üzere Cumhurbaşkanımız çok büyük bir irade ortaya koydu.  Bu irade ile birlikte 2020 yılı tüm Dünya'da pandeminin etkisiyle ekonomilerin yüzde 30'lara varan yüzde 20’leri aşan bir düzeyde küçüldüğü formatta ülkemizde ekonomimiz pozitif değerle 2020 yılını kapattı. Aynı geminin içerisindeyiz. Hem hükümetimizin uygulamaları, hem parti üzerinden uyguladığımız performans, belediyelerimiz üzerinden gerçekleştirmeye çalıştığımız, hizmetlerle toplumumuzun dayanışma ve kardeşlik ruhu bir araya geldiğinde şunu ifade etmek isterim ; salgının en az etki ettiği ülkeler birisiyiz. Esnafla ilgili oda başkanlarımızla ve esnafımızla temas halindeyiz. Var olan problemleri Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslan ve milletvekillerimiz, doğrudan bakanlarımızla görüşerek, çözüm üretme gayreti içerisindeyiz" dedi.

"SAMSUN'A KATKI BÜYÜK KATKI VERECEK"
Teşkilat ve yerel yönetimlerin çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Aksu, 
Samsun'da Vezirköprü'de güzel bir hastanemiz faaliyete girdi. Şehir hastanemizde çalışmalar başladı. İnşallah çok gecikmeden oradaki çalışmalar yürüyecek. Eski stadımızın olduğu yerde millet bahçesini faaliyete geçirdik. Gülsan Sanayi Sitesi Toybelen'e taşınacak tabloda. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir'e teşekkür ediyorum. TOKİ ile yapılan görüşmeler neticesinde bin 526 adet 100 ve 200 metrekarelik dükkanlar hızlı bir şekilde çalışmaları ortaya konuldu. Önümüzdeki 1-2 yıl içinde tamamlanacak.  2. OSB ile ilgili çalışmalar, tüm bakanlıklar nezdinde tamamlandı. İnşallah önümüzdeki günlerde müteşebbis heyeti oluşturulacak ve Samsunumuzda, üretim ve istihdam noktasında ciddi bir kazanımı Samsunluların hizmetine sunacağız. 2. OSB'nin kısa sürede değil ama uzun vadede belki 5 bini aşan -10 binleri bulan Samsun'un üretimine, ihracatına ve istihdamına katkı vereceğine inanıyorum" diye konuştu. 

2022'DE TEKNOFEST'E ADAYIZ"
TEKNOFEST ile ilgili de müjde veren Aksu, "Geçen sene TEKNOFEST Gaziantep'te yapıldı. Yaklaşık 100 binin üzerinde yarışmacı katıldı. Pandemiden dolayı insan sirkülasyonu olmadı. Normalde 1,5 milyon civarında izleyici ve katılımcıların olduğu, dünyada kendi alanında zirve bir organizasyon. Samsun 2017 yılında yine bildiğimiz olimpiyatların yanında önemli bir olimpiyat olan Engelliler Olimpiyat Oyunlarına ev sahipliği yaptı. Bu noktada hevesimiz bir çalışmamız bir gayretimiz var. Samsun gençlik şehridir. Samsun iki üniversitesiyle, aynı zamanda olimpiyatlara ev sahipliği yapmış vasfıyla 2022 TEKNOFEST'e talibiz. Ciddi anlamda çalışmalarımız devam ediyor" ifadelerini kullandı. 

"O BİLDİRİDE CHP VE İYİ PARTİLİLER VAR"
Demokrasiye hep birlikte sahip çıkılması gerektiğini belirten Başkan Aksu, "103 amiralin bir bildiriye imza atarak bir araya gelmesi ve bu bildirinin gece saat 02.00'de sosyal medya üzerinden paylaşılması bu bildirinin içerisinde 'aksi halde' diye başlayıp sonuç itibari ile milletin idaresini tehdit niteliğinde ifadeler barındırıyor olması bize Türkiye'de yasadığımız 1960'lardan itibaren rahmetli Menderes'in idam edildiği süreçten başlayarak, 15 Temmuz 2016 sürecine varıncaya kadar darbe teşebbüsleri süreçlerini anımsattı. Amirallerin içine baktığımız zaman CHP ve İYİ Parti yönetiminde de yer alan kişiler de var. İşin bu tarafı bize acı geliyor.  Demokrasiye demokrasinin yöntemlerini kullanarak, sahip çıkması gereken muhalefet partilerinin böyle bir konuyu hafife alan 'esnafımızın şu sıkıntıları var ama diyarek’ esnafın açıklamalarını amirallerin açıklamalarıyla bertaraf etmek isteyen bir muhalefet mi var ? Böyle mi anlayalım? Ancak bir muhalefet genel başkanlarından birisi bu durumu 'zevzeklik olarak tanımlarsa, genel başkan yardımcılardan birisi ben o bildiriye imzamı atarım derse duruma nasıl bakacağız" dedi.

MUHALEFET SORUNU VAR 
Ülkede muhalefet sorunu olduğuna değinen Aksu, "Bu konuyu ifade ederken pandemiyle bağlantılı olarak ‘ama esnafın durumu böyle' diyen yaklaşımları gördük. Tenzih ederim değerli arkadaşlarımızı ama olmadık sayılarla şu kadar esnaf kepenk kapattı diye gerçeği yansıtmayan rakamlarla tanımlar ortaya koydular. 2020 yılının ocak ayına göre açılan şirket ve işletme sayısı Samsun'da da ve Türkiye'de de arttı. Elbette doğal süreçte kapanan yerler oldu. Ama demokrasi dışı söylemleri benimseyen bir muhalefet anlayışı sorunludur. Bu sorunlu anlayış, Türkiye'de demokrasi dışı güçlere de maalesef cesaret veren anlayıştır. Buna da fırsat vermemek gerekir. Bu nedenle bir muhalefet sorunu olduğunu düşünüyorum.  Demokrasiye hep birlikte sahip çıkma düşüncesi içerisindeyim" ifadelerini kullandı. 

"RAMAZAN KOLİLERİ KÜÇÜK ESNAFTAN"
Küçük esnaf ile ilgili Ramazan ayında projelerinin olduğunu belirten Başkan Aksu, "2021 yılı 'Ahi Evran Yılı' aynı zamanda. Ahilik, teşkilatı Anadolu esnafının kuruluş felsefesi açısından çok önemlidir. Bu noktada esnafımızla sanatkarımızla tüm iş dünyamızla veren el ile alan el arasında köprü görevi göreceğiz. Bunu yaparken de gösterişten uzak bir performans ortaya bunu yapacağız. Esnafımızla ilgili şöyle bir planlamamız var. Küçük esnafımızla ilgili 10-20 koli başka sayıda mağazalar zinciri dediğimiz yerlerden değil mahalle bakkallarımızla kolileri oluşturacağız. Hem esnafımızın sıkıntılarını gidermek hem de ihtiyaç sahiplerine sağlanması noktasında erişimin sağlanması içerisinde olacağız" diye konuştu. 

45 BİN YENİ ÜYE 

AK Parti'yi en çok eleştiren ve memnun edilemeyen kesim olarak Z kuşağının gösterilmesi ile ilgili konuşan Aksu şunları söyledi: "Toplumu kadın, erkek, genç, yaşlı X kuşağı, Y kuşağı diye sınıflandırılmasını doğru bulmuyorum. Genç kardeşlerimizin AK Parti ile sempati oluşturamadığı ya da AK Parti'nin genç kardeşlerimize sempati oluşturmadığı yönünde değerlendirmeler var. 
Biz toplumun tüm dinamikleriyle bütün hareket eden bir milletiz. Cumhurbaşkanımızın en büyük değişimin dönüşümün mimarı olduğunu da yaşadık. Gençleri anlayan yegane liderin Cumhurbaşkanı olduğuna inanıyorum.  AK Parti'nin gençlerin sempatisine mazhar olduğunu biliyorum. Samsun'da 2020 yılı içerisindeki üye çalışmalarında 45 bin üyemiz oldu. Bunların çoğu kendileri geldi üye olma gayreti içinde oldu.  Önümüzdeki süreçte de gençlerimizin ülkemiz geleceğine sahip çıkmak adına kendilerinin de konuşlandığını ve hiçbir sıkıntı yaşatacak bir tablo içinde olmayacağımız insancı içindeyiz.   Güçlü ve Dünya'da yeniden lider olan Türkiye'yi gençlerimizle birlikte kuracağımızın inancı içerisindeyim. Genciyle, yaşlısıyla 84 milyon nüfusuyla bir ve beraber olarak şahlanış yüzyılı ve aynı zamanda şahlanış medeniyetini de liderliğini yapacak bir süreci yaşıyoruz. 2020 yılında ortaya konulan performansta bizi mutlu etti ve gururlandırdı.”

Yorumlar (0)