Arzu Topaloğlu'ndan yüz yüze sınav tepkisi 

Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, vakaların kontrolden çıktığını belirterek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yüz yüze sınav yapma kararı hakkında eleştiride bulundu.

Samsun 12.04.2021, 16:36
312
Arzu Topaloğlu'ndan yüz yüze sınav tepkisi 

Arzu Topaloğlu'ndan yüz yüze sınav tepkisi  Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, vakaların kontrolden çıktığını belirterek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yüz yüze sınav yapma kararı hakkında eleştiride bulundu.

 

Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanu Arzu Topaloğlu, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yüz yüze deneme sınavı yapmak istemesini ve katılım için ısrarcı bir çalışma yürütmesini anlamakta zorluk çektiklerini söyledi.

ZORLUK ÇEKİYORUZ
Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun 1,2,3,4. sınıflarda salgında bulaşma riskini azaltmak amacıyla yüz yüze eğitime ara verdiğini hatırlatan ve artan koronavirüs vakaları nedeniyle, yüz yüze eğitime devam eden ana sınıfları, meslek liseleri ile özel eğitim okullarında da uzaktan eğitime geçilmesi gerektiğini belirten Topaloğlu, "Eğitim emekçilerinin ve öğrencilerimizin sağlığını bu şartlarda korumak için tüm yüz yūze sınavlar da iptal edilmelidir. Ülke genelinde ve Samsun'da Kovid-19 vakaları kontrolden çıkmış, tüm uzmanların tam kapanmadan söz ettikleri bir dönemde 8 ve 12.  sınıfların  ortak  sınavları  bakanlık kararıyla  ısrarla yapılmak istenmesi yetmiyormuş gibi bir de Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yüz yüze deneme sınavı yapmak istemesi katılım için ısrarcı bir çalışma yürütmesini anlamakta zorluk çekiyoruz" dedi.

GÖZ ARDI EDİLİYOR
Eğitim emekçilerinin salgına karşı aşılanmadığı kaydeden Topaloğlu, "Öğrencilerimize test yapılmadığı bir dönemde bulaşma riskinin hızla arttığını okullarda görüyoruz. Ülke genelinde 16 eğitimci bu salgın nedeniyle hayatını kaybederken, binlercesi hastalanmaktadır. Öğrencilerimizin ve eğitimcilerin sağlığını göz ardı ettiğiniz her kararın ciddi sonuçları olacağı bilinmelidir" diye konuştu.

Yorumlar (0)