AK Parti onu önerdi... Samsun'da tepkiler çığ gibi

CHP İl Başkanı Fatih Türkel, İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy, ve MHP Meclis üyesi Cemalettin Kola, Atatürk ve MHP'ye hakaret eden Uzunların komisyon üyeliğine seçilmesine tepki gösterdi.

Samsun 13.04.2021, 23:23
1068
AK Parti onu önerdi... Samsun'da tepkiler çığ gibi

AK Parti onu önerdi... Samsun'da tepkiler çığ gibi CHP İl Başkanı Fatih Türkel, İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy, ve MHP Meclis üyesi Cemalettin Kola, Atatürk ve MHP'ye hakaret eden Uzunların komisyon üyeliğine seçilmesine tepki gösterdi.

  

CHP İl Başkanı Fatih Türkel, İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy, ve MHP Meclis üyesi Cemallettin Kola Atatürk ve MHP’ye hakaret ettiği için AK Parti’den ihraç edilen Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Hasan Uzunlar'ın komisyon üyeliğine seçilmesine doğru bulmadıklarını belirterek samimiyetsizlik olarak nitelendirdi.

TEPKİLER BÜYÜDÜ
Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve MHP'ye hakaret eden Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Uzunlar'ın mecliste komisyon üyesi seçilmesine tepki dinmek bilmiyor. CHP İl Başkanı Fatih Türkel, bunu hakaret olarak nitelendirirken İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy samimiyetsizlik göstergesi olduğunu söyledi. Sessiz kalan MHP İl Başkanı Karapıçak'ın ardından konuşan Büyükşehir Belediyesi MHP Meclis üyesi Cemalettin Kola ise "Ben olsam o mecliste durmam istifa ederim" dedi.  

BÜYÜK BİR HAKARETTİR
Uzunlar'ın komisyon üyeliğine seçilmesinin Büyükşehir Belediye Başkanı'nın ve AK Parti'nin  Atatürk'e yaklaşımının net bir göstergesi olduğuna değinen CHP'li Türkel, "Atatürk'ümüze hakaret eden bir müptezeli hala 'bizim adam' anlayış ile sahip çıkmak,  kötü bir zihniyetin yansımasıdır. Bu, aday olan zatın ve onu aday gösterenlerin günahıdır. Bu günahının vebalini de Atatürk'ün şehrinde Atatürk'ün evlatları, onlardan soracaktır. Çok ayıp yakışmadı. Öyle görüyoruz ki Atatürk'e hakaret eden bir zatı bu şehirde hala savunma anlayışı hakim. Bu çok büyük saygısızlıktır" dedi. 

NE PERHİZ NE LAHANA TURŞUSU
"Bu samimi olmadıklarının göstergesidir" diyen İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy, "Cumhur İttifakı'nın büyük ve küçük ortakları Atatürk'e hakaretten dolayı kendi partilerinden ihraç ettikleri kişiyi Büyükşehir Belediye Meclisi komisyonlarında görev veriyorlar. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Tavsip etmeyeceğimiz bir şey. Ama bir komisyona önermek samimiyetsizliklerinin göstergesidir" diye konuştu.

İSTİFA EDERDİM
Büyükşehir Belediyesi MHP Meclis üyesi Cemalettin Kola ise şunları söyledi: "Bir meclis üyesi komisyonlarda yer alarak bu şehre katkı sağlamak durumundadır. Eğer bir katkı sağlayamıyorsa da o mecliste durmaması lazım. Atatürk'e yapılan o hakaretleri kabul etmemiz mümkün değil. Meclis üyeliği devam ettiği için komisyonlarda yer alıyor. Ben olsam onun yerinde birçok görevden azledilmişim o mecliste durmam istifa ederim. Böyle bir görev teklif edildiği zaman da niye kabul ediyorsun? AK Parti'nin teklif etmesi de doğru değil. O benim liderime kalkıp da 'dinsiz demesi, sonra bu ülkenin kurtuluşu için önderlik yapan insana böyle hakaretlerde kimse bulunumaz hakkı yoktur. Gereğini AK Parti yaptı ama arkasındanda böyle bir süprizle karşılaşmamıza açıkçası şaşırdım."

İSTİFA ETMİŞTİ
Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve MHP'ye hakaret eden ve birçok kesimden tepki ile karşılaşan Uzunlar, AK Parti’den ihraç edildikten sonra encümen üyeliği ve komisyon üyeliklerinden de istifa etmişti. Uzunlar önceki gün Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yapılan meclis toplantısındaki komisyon üyesi seçildi. 

Dilber BAHADIR 
 

Yorumlar (1)
Davut 6 ay önce
Onun suçu kadar seçenlerinde suçu vardır almayın içeri sizlerde görevinizi yapın