Samsunlular karardan memnun

Tanzim satışlar vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görürken, Tarım ve Orman Bakanlığı, zincir marketlerde de tanzim satışların başlayacağını duyurmuştu. Samsunlular, alınan bu karardan memnun 

Samsun Sokak Röportajı 04.04.2019, 11:20 04.04.2019, 12:00
1195

Samsun Canlı Haber TV ve Samsun Gazetesi ekipleri, sokağın nabzını tutmaya devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı "Spekülatif fiyat artışlarının önüne geçmek amacıyla oluşturulan 110 tanzim satış noktasının yanı sıra ulusal market zincirlerinin yaklaşık 16 bin şubesine de tanzim satış kapsamında belirli ürün gruplarında ürün tedariki başladı" açıklaması yapmıştı. Samsunlular, bakanlığın aldığı karardan memnun. 

İşte, Samsunluların verdiği yanıtlar: 
UZUN KUYRUKLARI SEVMİYORUM
İbrahim AVCI: Ben zaten böyle uzun kuyrukları sevmiyorum. Tanzim satışlarını da karşıydım zaten. Marketler çok pahalı oluyor ama burada satılanlar ucuz olduğu için kalitesiz o yüzden mecbur pahalı marketlerden alıyorum.

AYNI FİYATLAR OLACAKSA KALDIRILSIN
Tayyar AKSU: Çok iyi olur, bu millet bu kuyruğa girene kadar gitsin o marketlerden alsın. Ama aynı fiyatlar olacaksa kaldırılsın. Fiyatları aynı yapıp kaldıracaklarsa hiç durmasınlar zaten. 

KUYRUK BEKLEMEK ZORUNDA KALMAYIZ
İlhan DEMİR: Tanzim satışı birkaç noktada var. Ama buradaki ürünler merkez marketlere aynı fiyat olmak şartıyla verilirse çok güzel olur. Biz de burada bu kuyruğu beklemek zorunda kalmayız. Kimse de mağdur olmaz. 

GÜZEL OLMUŞ
Mehmet Ali GÖRGÜLÜ: Seçimlerden sonra kalkacağını zaten düşünüyorduk. Şimdi marketlere veriliyormuş, güzel olmuş. En azından marketlerde bu kadar sıra beklemeyiz. Ama fiyatlarını aynı tutarlar mı bilemiyorum. Çok düşük bir ihtimal. 

KUYRUK DERDİ BİTER
Yılmaz ÜZER: Çok iyi düşünülmüş. En azından artık soğukta kuyruk bekleme derdi yok. Fiyatların aynı olması şartıyla, tanzimi kaldırıp bizi burada daha fazla mağdur etmezler diye düşünüyorum. 

TEMELLİ KALDIRILMASIN
Nurhan BAHAR: Temelli kaldırılırsa bizim için kötü olur. Ama marketlere verecekleri ürünleri aynı fiyatlarla satarlarsa kimse mağdur olmaz. Eğer markette fiyatı düşürmez eski sisteme geçerse bizim için kötü olur. 

FİYATLAR UYGUNSA YER FARK ETMEZ
Niyazi YILDIZ: Satışları uygun olduktan sonra neresi olursa olsun fark etmez. Bizim gibi dar gelirliler için her taraf bir ama zincir marketlerde de uygun olursa gayet iyi olur.

KALABALIKTAN KURTULURUZ
Naciye AKAR: Fiyatları da aynı olursa, zincir marketler de satışı olması daha iyi çünkü kalabalık olmaz burada kuyruğa da girmeyiz. Evimize ve bize yakın olur. 

GAYET MANTIKLI
Adem DEMİR: Satışların zincir markette olması gayet mantıklı. Tabi fiyatta bir değişiklik olmazsa ve bu şekilde kuyruk olmaz, gayet iyi olur.

HALKA DAHA YAKIN OLUR
Celal AKARÇAY: Tanzim satışları halk için çok yararlı oldu. Eğer marketlere gelirse, halkımıza daha yakın olur kolaylıkla alışverişini yapabilir. Tanzim satış noktasına ürünler yerinden geliyor tüketiciler için çok iyi. 

SEÇEREK ALABİLİRİZ
İhsan AYDIN: Satışların marketlerde olmasından çok memnun olurum. Burada bu insanlar kuyruğa gireceğine, markete gitsin istediklerini seçip alsın çok güzel bir şey olur. 

İSTEMİYORUM
Türkan TÜRKATAY: Çok yanlış buluyorum. Çünkü buradan alığımız fiyatla oradan alamayacağız. Neden böyle oluyor böyle olmasını Cumhurbaşkanımız mı istiyor, halk mı istiyor? Avrupa’dan gelen bir insan olarak buranın market fiyatları çok yüksek buluyorum. Alanlar alabiliyor alamayanlar ne yapsın. Buradan 2 kilo alacağıma 1 kilo alıyorum. Market zincirlerine geçmesini istemiyorum.

Yorumlar (0)