24.02.2014, 08:04 1900

Samsun Siyasetinde Bel Altı Dönem

Samsun 30 Mart tarihinde tercihini belirleyecek ve hangi yerel yöneticileri tercih ettiğini sandıkta seçip hayatına devam edecek.

Ancak bu dönemlerde hiç olmadığı kadar bilgi akar gazetecilere kimi kirli, kimi doğru ama bekletilmiş.

Artık son bir aya giriliyor yarışta, ve mailler, mektuplar telefonlar gelmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde bir zarf bırakılmış ofis kapısına açıp baktığımızda gördük ki Samsun'un önemli belediyelerinden birinin başkan yardımcısının bir pavyondan rus olduğu iddia edilen bazı kadınlarla aracına binmesini ve yola koyulmasını görüntülemişler. Bu şahıs ile ilgili daha önce de bazı iddialar olduğunu biliyoruz yani bekletilmiş ve uygun zaman görülüp gönderilmiş. 

Bir başkan adayının eşine dair eski haberlerin tekrar servis ettirlme çabası da Samsun basının malumu.

Yine bir teşkilat mensubunun bir arkadaş ortamında çekilmiş görüntüleri mail atılmış sosyal medyadan servis edilerek amaçlanan sonuç belli.

Bu dönemde bu tür bel altı niyetlerin yanında başka servislerde hiç olmadığı kadar çok.

İhale yolsuzluklarına dair bilgiler, imar yolsuzluklarına dair bilgiler, belirli şirket ve kişilere nasıl kaynak aktarımı yapıldığına dair bilgiler vs. liste uzuyor gidiyor. 

Bel altı kısımdan bizden medet umanlar yanılıyor o taraftan bizden bi ses gelmez, gelen her türlü bilgi materyal de anında imha edilir yani çöpe.

Ancak ihaleler vs diğer kamu zararına işleri inceliyoruz uzmanlarından görüş almaya çalışıyoruz. Bu durumda aramayacağımız tek yetkili işin muhatabıdır eğer bilgiyi kesinleştirirsek kamu yararı için bugüne kadar haberleştirmekten çekinmedik yine çekinmeyeceğiz.

Görünen o ki son 20 günde hatta 10 günde ortalığı dosyalar kaplayacak.

Herkes buna hazırlanıyor adayların ve çevrelerinin sessizliği hep bundan bekleniyor. Son anda geçtiğimiz seçimde tüm evlere bir aday ile ilgili karalama bilgiler bulunan yazılar son gece binlerce adrese nasıl servis edildi bilen bilir. 

Ama artık sadece basılı yayın yok asıl tehlike sanal alemde.


Yorumlar (0)