Samsun protokolünden 28 Şubat mesajı


15.k görüntülenme

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan,  milletvekilleri,  belediye başkanları ve İl Başkanı Aksu, 28 Şubat post-modern darbesini  'kara gün' olarak nitelendirdi 

UTANÇ GÜNÜ AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem KARAASLAN: Demokrasi tarihimize kara bir gün olarak geçen; özgürlüklerin, insan haklarının ayaklar altına alındığı utanç günü 28 Şubat'tan; her alanda özgürlüklerin teminat altına alındığı, itibarlı ve demokrasisi güçlü bir Türkiye'ye.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekillleri Yusuf Ziya Yılmaz, Ahmet Demircan, Orhan Kırcalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve belediye başkanları ile AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, 28 Şubat post-modern darbesinin 24. yıldönümü dolayısıyla yayımladıkları mesajlarda  28 Şubat'ın yalnızca askeri değil siyasi, kültürel ve sosyal bir darbe olduğunu söyledi. 

28 ŞUBAT'I YAŞADIM AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet DEMİRCAN: Milletin seçtiği iktidara karşı yapılan darbe ve darbe teşebbüsleri insanlık suçudur. 28 Şubat Millet vicdanında ve tarih önünde mahkum edilmiştir. 28 Şubat'ı yaşadım, 28 Şubat'ın farkındayım. Unutmadık, unutmayacağız.

DEMOKRASİ MÜCADELESİ AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya YILMAZ: Demokrasi mücadelemiz aziz halkımızın desteğiyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde hiç bitmeyecek. Kazanımlarımızı birlikte koruyacağız. 28 Şubat'ın farkındayım

CADI AVIDIR  AK Parti Samsun Milletvekili Orhan KIRCALI: Toplumun büyük bir kesimine karşı başlatılan cadı avının, temel hak ve özgürlüklerinin askıya alınarak toplumun önemli bir kesiminin yaşam alanlarının yok edildiği bir darbedir. 28 Şubat yalnızca askeri değil siyasi, kültürel, ekonomik ve sosyal bir darbedir. 28 Şubat, toplumun nefessiz bırakılmaya çalışıldığı bir süreçtir. 

İLHAM KAYNAĞI TÜRKİYE  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa DEMİR: Allah'a hamdolsun ki 28 Şubat müdahalesinden 24 yıl sonra bugün güçlü demokrasisi, kalkınan ekonomisi ve artan özgüveniyle ilham kaynağı olan bir Türkiye var. Allah bir daha bu ülkeye darbeler ve ihtilaller yaşatmasın.

UNUTMADIK Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan TOGAR: Demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçen 28 Şubat'ı unutmadık, unutturmayacağı

İNSANLIK SUÇU  Bafra Belediye Başkanı Hamit KILIÇ: Millet iradesine, ülke ekonomisine vurulan darbe, demokrasi tarihimizin kara günü 28 Şubat 1997. Yapılan zulümleri ve müsebbiplerini bin yıl geçse de unutmayacağız. Darbe insanlık suçudur.

KARA LEKE Terme Belediye Başkanı Ali KILIÇ: Türk siyasi tarihine kara bir leke olarak geçen 28 Şubat Darbesi'ni bin yıl geçse de unutmayacağız!

UMUDA DARBE AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan AKSU: Nice anaların, babaların ve evlatların, umutlarına ve geleceğine darbe vuran, Postmodern sürecin 'bin yıl sürecek' denen izleri, Allah'ın yardımı, milletimizin desteği ve Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliği ile silindi. Allah bu milleti, benzerlerinden ebeden korusun. 

0 Yorum:

ANASAYFAYA DÖN