banner1589

banner1585

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

19.10.2020, 08:38 81

SAMSUN NE TURİZM, NE TARIM, NE SAĞLİK, SAMSUN SANTRAL ŞEHRİ

Samsun benim şehrim. Doğup büyüdüğümüz, havasını soluduğumuz aradenizin sahilinde sayısız nimet ve imkânlara sahip olan bir şehir.
Samsun başta iklimi olmak zere, ulaşım imkânları ve sebze meyvesiyle tam bir yaşanılacak şehir. Âmâ gel gör ki bu şehri yaşanılmaz hale getirme çabaları da bitmek bilmiyor. 
Geçmişte azot ve Bakır işletmelerin yanlış bir yatırım olup zehir saçtığı tecrübe edilmişken Kutlu Kent gibi yılda üç sefer tarım ürünü alınabilen bir coğrafyaya sanayi sitesi k her yere kurabileceğiniz bir tesistir. O bölgeye yapılmasının yanlışlığı sağcısı ve solcusu le her kesimin kabullendiği gerçekler.
Mobil santral tecrübesi yaşanmışken ve devletimizi milyarlarca tazminat ödeterek mazlum milletin hakkını zalimlere peşkeş çekenlerin ve bunlar yetmiyormuş gibi BİOKÜTLE SANTRAL ÇARŞAMBA OVASININGÖBEĞİNE KURANLAR İHANET İÇERİSİNDEDİRLER. 
Zararı olursa kapatırız SÖZÜ ilim çağında Halkı kobay yerine koyup fareler gibi üzerinde deneyler yapılan bir aygıt olarak düşünmekten başka bir anlam ifade etmez.
Bu santraller yapılması gerekiyorsa ve bu ülkeye lazımsa tenha ve kırsal tarıma elverişli olmayan araziler tercih edilmeli.
Burada tercihin nedeni sadece limana yakınlık e nakliyede kazançlı olmak için bu ovaya kastedilmiştir. Yoksa burada maden varda onun için koyduk diyemezler. Âmâ şunu diyebilirler tepkinin az olabileceğe bir er demiş olabilirler. k bunda haklıdırlar yoksa bu zehir santrali yapamazlardı
Bir şehre ve özellikle ülkemizin BAŞTA GELEN OVALARINDAN OLAN çarşamba ovasına cumhurbaşkanımızın tarım talimatı  VERMESİNE RAĞMEN  BU SANTRALİN RANTABIL BİR ZİHNYETLE YAPIMASIMANİDARDIR..
İktidarın tüm vekillerine ve Samsun adına siyaset yapan herkese diyorum ki ikide bir bu şehir tarım, turizm ve sağlık şehri değil, SANTRAL OVASIDIR DEYİN DELİKANLICA. Her seferinde işinize geldiği gibi konuşmayın.

Yorumlar (1)
İhsan ARMAN 7 ay önce
Doğru söze ne denir. Gelecekteki ah lar vahlar keşkeler bu yöreyi kurtarmayacak lakin bunun vebalık çok ağır olur,bu dünyanın altı da var kaldırabileceklerse bu yükü kutlarım...