banner1518

banner1577

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

Samsun'da PTT işçi alacak

PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri (PTTPAL) A.Ş. zırhlı araçlarda görevlendirilmek üzere aralarında Samsun'da bulunduğu birçok ilde bin 100 personel alınacağı açıkladı.Ancak kısa bir süre sonra PTT tarafından erteleme duyurusu yapıldı. Peki PTT personel alımı ne zaman yapılacak? İşte konuya dair tüm ayrıntılar...

Samsun İş İlanları 08.01.2019, 13:45 08.01.2019, 15:55
5538

2019 yılı sonu itibariyle 40 şube, 360 zırhlı araç ve 1.100 personelle hizmet vermeyi amaçlayan PTTPAL A.Ş. bu kapsamda Samsun ve Adana, Afyon, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay(İskenderun), Isparta, Mersin, İstanbul(Avr.), İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Muğla, Ordu, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa, Uşak, Van, Zonguldak, İstanbul(Asya) illerinde bin 100 personel alımı apacağını ve başvuruların 15 Aralık'ta başlayacağı duyurmuştu.Ancak yapılan yeni duyuruda başvuruların ertelendiği açıklandı.


İşte, PTT'nin bu süreç hakkında yayımladığı duyuru;

"PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, yüzde 100 PTT A.Ş. İştiraki olarak nakit taşıma hizmetleri (banka ve finans kurumları, kuyumculuk ve mücevherat, perakende zincirleri, kamu kurumları, eğlence ve spor aktivite şirketleri vb.), nakit işleme hizmetleri (banknot işleme, madeni para işleme, ATM nakit hazırlama ve kasalama), ATM hizmetleri (nakit ikmal ve nakit zarf toplama, diğer teknik ve operasyonel hizmetler), değerli kargo lojistik hizmetleri kapsamında para ve değerli taşların taşınması ve pazarlanmasına yönelik faaliyet yürütmek üzere kurulmuştur.Yürütmekte olduğumuz ve kısa vadede gerçekleştireceğimiz projelere yönelik acil insan kaynağı ihtiyacına binaen iş ilanına çıkılmıştır ancak yeni faaliyete geçen İştirak Şirketimizin yapılanma, şubeleşme ve yatırım süreçlerini planlama aşaması devam etmekte olduğundan personel alımına ilişkin söz konusu ilan geçici bir süreliğine ertelenmiştir.PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş.'nin bundan sonra yapacağı işe alımlarda, süreçlerin İştirak Şirketimizin vermiş olduğu ilan ve kanallar üzerinden takip edilmesi gerekmektedir."


YENİ BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

PTT'nin zırhlı araçlarda görevlendirilmek üzere yapacağı ve yakın zaman önce ertelenen bin 100 personel alımına ilişkin yeni bir gelişme yaşanmadı.Bahsi geçen ilan ilan ile ilgili bilgi gelmesi durumda gelişmeleri sitemizde yayınlayacağız.


KİMLER BAŞVURABİLİR?
Türk vatandaşı olmak, Erkeklerde en az orta okul mezunu, bayanlarda ise en az lise mezunu olmak, Erkekler 22-32, Bayanlar 18-27 yaşları arasında olmak, Erkekler için askerliğini yapmış olmak, Erkekler en az 1.73 cm. , bayanlar en az 1.64 cm. boyunda olmak gerekiyor.Kamu haklarından yasaklı olmamak, Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile özürlü bulunmamak, 5188 Sayılı Kanun gereği silahlı özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak, Tercihen Para ve Değerli Eşya Taşımacılığı konusunda tecrübeli olmak gerekiyor.İnsan ilişkileri, hitap tarzı, konuşma diksiyonu düzgün olmak ve prezantabl olmak gerekmektedir.Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsa bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, emniyeti suiistimal, sahtecilik, hileli iflas veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma,  devlet sırlarını açığa vurma, laf atma, sarkıntılık, ırza tasallut, ırza geçme, kız, kadın veya çocuk kaçırma ve alıkoyma, fuhşa teşvik, fuhuş için aracılık, uyuşturucu madde kullanma, uyuşturucu madde kaçakçılığı suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak gerekiyor. 


 

Yorumlar (0)