Samsun'a Meteorolojiden fırtına uyarısı

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden alınan hava tahmin raporuna göre, Samsun'da bugün havanın çok bulutlu, öğle saatlerinde kısa süreli, gece saatlerinde ise aralıklı olmak üzere yağmurlu geçmesi bekleniyor.

Samsun Hava Durumu 06.02.2019, 08:05
779
Samsun'a Meteorolojiden fırtına uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün (Çarşamba) sabah ve öğle saatlerinde bölgenin iç ve batı kesimlerinin, akşam ve gece saatlerinde ise Samsun, Ordu, Tokat, Amasya ve Çorum çevrelerinin aralıklı olmak üzere, yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI:

Önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR:

Genellikle güney ve güneybatı, bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Sinop ve Kastamonu kıyılarında, akşam saatlerinden sonra ise Samsun ve Ordu'nun kıyı kesimlerinde batı ve kuzeybatı yönlerden orta kuvvette ve kuvvetli (30-60 km/saat), Samsun, Ordu ve Tokat çevreleri ile Kastamonu ve Sinop'un yüksek kesimlerinde zaman zaman fırtına (60-75 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.


KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:

Bugün (Çarşamba) rüzgarın; Samsun, Ordu ve Tokat çevreleri ile Kastamonu ve Sinop'un yüksek kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden zaman zaman fırtına (60-75 km/saat) şeklinde eseceği beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (Ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Yorumlar (0)