Samsun'a Meteoroloji'den uyarı

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden alınan hava tahmin raporuna göre, Samsun'da bugün havanın çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmurlu, yüksek kesimlerin ise kar yağışlı geçmesi bekleniyor.

Samsun Hava Durumu 28.02.2019, 08:03 28.02.2019, 09:17
801
Samsun'a Meteoroloji'den uyarı

Yapılan son değerlendirmelere göre; bölge genelinin çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur ve karla karışık yağmur, iç ve yüksek kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Bölğenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI:

 1 ila 3 derecelik düşüşler bekleniyor.

RÜZGAR: 

Genellikle kıyı kesimlerde batı ve kuzeybatılı iç kesimlerde kuzey ve kuzeybatılı, akşam saatlerinden itibaren bölge genelinde güney ve güneybatılı yönlerde hafif ara sıra orta kuvvette, Kastamonu'nun kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

BUZLANMA VE DON UYARISI:

Bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde yer yer buzlanma ve don hadisesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar vb. olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:

Rüzgarın Kastamonu'nun kıyı kesimlerinde batı ve güneybatılı yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek (çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda aksamalar vb.) olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Yorumlar (0)