Samsun'a kar uyarısı

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden alınan hava tahmin raporuna göre, Samsun'da bugün havanın parçalı ve çok bulutlu aralıklı yağmurlu, yüksek kesimlerin ise kar yağışlı geçmesi bekleniyor.

Samsun Hava Durumu 24.03.2019, 07:56
716
Samsun'a kar uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre; Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, Kastamonu, Sinop, Tokat, Samsun ve Ordu çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği bekleniyor. Yağışların genellikle yağmur, iç ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: 

Bölge genelinde 2 ila 6 derece civarında düşüşler bekleniyor.

RÜZGAR: 

Genellikle kuzey ve kuzeybatılı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli (30-50km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

BUZLANMA VE DON UYARISI:

Bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (trafikte aksamalar vb.) dikkatli olunması gerekiyor.

ZİRAİ DON UYARISI:

Zirai faaliyetlerin başladığı bölgemizin iç kesimlerinde orta kuvvette, yüksek rakımlı bölgelerde kuvvetli zirai don riski bulunmaktadır. Bölgemizin kıyı kesimlerinde ise yer yer hafif zirai don riski bulunmaktadır.Üreticilerimizin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Yorumlar (0)