Meteoroloji'den Samsun'a uyarı

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden alınan hava tahmin raporuna göre, Samsun'da bugün havanın bulutlu, sabah saatlerinde iç ve yüksek kesimleri yer yer puslu ve hafif sisli, akşam saatlerinden sonra aralıklı olmak üzere yağmurlu geçmesi bekleniyor.

Samsun Hava Durumu 18.02.2019, 08:01 18.02.2019, 08:07
693
Meteoroloji'den Samsun'a uyarı

Yapılan son değerlendirmelere göre; bölge genelinin az bulutlu, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde Samsun ve Ordu çevreleri ile Sinop ve Kastamonu'nun kıyı, Tokat'ın kuzey, Amasya'nın kuzeydoğu ilçelerinin yağmurlu, yüksek kesimlerinin ise karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: 

Bölge genelinde 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR:

 Genellikle, kıyı kesimlerde batı ve kuzeybatı, iç kesimlerde ise batı ve güneybatı zamanla kuzey ve kuzeybatı yönlerden orta kuvvette, bölgenin kıyı kesimleri ile Kastamonu çevreleri ve Çorum'un kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) olarak eseceği bekleniyor.

BUZLANMA VE DON OLAYI İLE BİRLİKTE SİS HADİSESİ UYARISI:

Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara (Ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı, görüş mesafesinde azalma vb.) karşı başta sürücüler olmak üzere, vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Yorumlar (0)