banner1571

banner1577

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Yusuf Ziya Yılmaz'ın korumalarından muhabirlerimize saldırı

Samsun Haber: Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, muhabirimizin şoför esnafının kontak kapatmasıyla ilgili sorusu karşısında adeta çılgına dönünce koruması muhabirimize ve kameramanımıza saldırdı

Samsun Haber 10.01.2018, 11:00
2209

Samsun Haber - Samsun'da tüm belediye başkanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlamak üzere etkinliklerde bulunduğu bugünde Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın korumaları, muhabirlerimize saldırdı. Başkan Yılmaz da saldırı, "Saldırıyorlarsa bir nedeni vardır, ayıbı kendinizde aramayın" sözleriyle savundu.

'ŞOFÖR ESNAFI KONTAK KAPATIYORSA BANA NE?'
Yeni yılın ilk Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısı sonrası muhabirimiz Merve İlhan, Başkan Yusuf Ziya Yılmaz'a, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Genel Başkanı Fevzi Apaydın ile Samsun'daki dolmuş ve minibüsçülerin eleştirilerine yönelik görüşünü almak istedi. Başkan Yılmaz ilk olarak, muhabirimizin, "Şoför esnafı kontak kapatma noktasına geldik, diyor. Bu konuda ne söylemek istersiniz?" sorusuna öfkeli bir şekilde, "Kapatsınlar bana ne?" yanıtını verdi.

MECLİS İÇERİSİNDE GAZETECİLERE SALDIRI
Başkan Yılmaz'ın bu cevabı üzerine harekete geçen koruması önce kameramanımız Mustafa İnan'a saldırdı, ardından muhabirimiz Merve İlhan'a müdahalede bulundu. Bu zorbalık karşısında meclis üyeleri de adeta şoka uğrarken Büyükşehir Belediye Başkanvekili Turan Çakır ile AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Soğuk, korumalara engel olmak istedi. 

YILMAZ'DAN İNANILMAZ SAVUNMA: BİR NEDENİ VARDIR!
Adeta şehir eşkiyası gibi davranan korumalarını Başkan Yusuf Ziya Yılmaz'a şikayet etmek isteye muhabirimiz Merve İlhan, duyan herkesi şok eden bir cevapla karşılaştı. Başkan Yılmaz, muhabirimizin, "Ben sadece soru sormak istedim" sözlerine, korumalarını, "Bir nedeni vardır, ayıbı kendinizde arayın" diyerek savundu.

Yorumlar (1)
Ahmet Aslan 3 yıl önce
Yusuf Ziya yılmaz artık samsun'a ve AK Partiye yakışmıyor. Samsunlu ilk seçimlerde gereğini yapmalı.