Vali Kaymak, Bahçeşehir'in büyük başarısını kutladı

Samsun Valisi Sayın Osman Kaymak Bahçeşehir Koleji Atakum Kampüsü Magnetech Robotik Takımı öğrencilerini tebrik etti

Samsun Haber 03.04.2019, 09:25
451
Vali Kaymak, Bahçeşehir'in büyük başarısını kutladı

Magnetech Robotik Takımı 7465, Karadeniz Bölge Koordinatörümüz Savaş Boyar ve Okul Yöneticilerimiz ile birlikte Valimiz Sayın Osman Kaymak’ı ziyaret etti.


Chicago Peoria'da 15-20 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenen FRC 2019 Illinois Regional'a Avrupa'dan katılan tek takım olan ve elde ettiği birincilikle RookieAll Star ödülünü alarak,17-21 Nisan 2019'da Houston'da düzenlenecek olan finallere katılmaya hak kazanan Bahçeşehir Koleji Atakum Kampüsü FRC Robotik Takımı Magnetech 7465, Valimiz Sayın Osman Kaymak'ı ziyaret etti. İstiklal Marşımızı ABD'de gururla okutan gençlerimizi tebrik edip, başarılar dileyen Sayın Valimiz, gençlerimize sponsor desteği veren iş insanlarımıza da teşekkür etti.

ÜLKEMİZE VE SAMSUN’A BÜYÜK GURUR YAŞATTILAR
Bahçeşehir Koleji Atakum Kampüsü Lise Yöneticileri Ünal Durmuş ve Fatih Sağır, 12 öğrenci ile birlikte, toplamda 14 kişiden oluşan takımımız, Chicago Başkonsolosu Sayın Umut Acar’ın daveti üzerine konsolosluğumuzda yapılan 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü ve 18 Mart Çanakkale Zaferinin Anma etkinliklerine de katılmıştır. 


Çok büyük bütçeli takımların katıldığı bu turnuva da, kısıtlı bir bütçe ile katılan Magnetech takımımız tüm çaylak takımları geride bırakarak RookieAll Stat ödülünü kazanarak ülkemize büyük gurur yaşattılar.
Mekanik, yazılım ve elektronik aksamlarını tamamen kendilerinin yaptığı robotu 6 hafta içinde tamamlayıp yarışmaya hazır hale getirdiler.


 

Yorumlar (0)