banner1571

banner1567

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Tek hayali ailesine sarılmak - Samsun Haber

Samsun’da yaşayan ve 11 ay önce trafoyu boyadığı sırada elektrik akımına kapılarak iki kolunu ve iki bacağını kaybeden genç adamın tek hayali, ailesine sarılmak.

Samsun Haber 04.12.2019, 13:57
142
Tek hayali ailesine sarılmak - Samsun Haber

Samsun’da 11 ay önce yüksek gerilim hattı bulunan elektrik trafosunu boyarken, elektrik akımına kapılarak bacaklarını ve kollarını kaybeden evli ve 2 çocuk babası 28 yaşındaki Kadir Adıgüzel, yardımseverlere sesini duyurmak istiyor. 
Samsun’un Kavak İlçesi’nde trafoyu boyarken, yüksek voltajlı elektrik çarpması sonucunda ağır yaralanan ve 2 ay boyunca hastanede tedavi gören Kadir Adıgüzel'in hasar gören kolları ve bacakları kesilmek zorunda kaldı. Yakınlarının yardımıyla protez bacak taktıran genç adam, maliyeti yüksek olan protez kollara kavuşup, ailesine sarılacağı günü sabırsızlıkla bekliyor. Adıgüzel’in en büyük hayali ise, 3 ay önce dünyaya gelen bebeğine sarılıp, 5 buçuk yaşındaki kızını elinden tutup parka götürmek.

BURUKLUĞUMU ATAMIYORUM
Kazayı geçirdiğinde ikinci kez baba olmaya hazırlandığını ve bu süreçte 47 günde 9 ameliyat geçirdiğini söyleyen Adıgüzel, "Allah’tan ümidimi hiç kesmedim ama çocuğumu kucağıma alıp sevemiyorum. Kızım benimle oynamak istiyor, oynayamıyorum. Burukluğumu içimden atamıyorum" dedi.

AİLEME SARILMAK İSTİYORUM
Protez kolun çok maliyetli olduğunu ve SGK’nın belirli bir kısmını karşıladığını söyleyen Adıgüzel, "Valimiz Osman Kaymak’ın ve Samsunlu işadamlarının sesimi duymasını istiyorum. Ben para istemiyorum, sadece protez kol istiyorum. İnşallah sessiz kalmazlar ve sesimi duyarlar. Sadece çocuklarıma, eşime sarılabileceğim protez kol istiyorum. Aileme sıkı sıkı sarılmak en büyük hayalim" diye konuştu.

Merve İLHAN-Yasin YILDIZ

Yorumlar (0)