banner1589

banner1577

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

SATEM'de seçim heyecanı: 3 aday kıyasıya!..

Samsun Haber: Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası'nın (SATEM) 6. Olağan Genel Kurulu, İlkadım Derebahçe Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştiriliyor. Seçimde 3 aday yarışıyor

Samsun Haber 11.01.2018, 13:45 11.01.2018, 13:50
501
SATEM'de seçim heyecanı: 3 aday kıyasıya!..

Samsun Haber - İlkadım Derebahçe Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşen SATEM'in 6. olağan genel kurulu bugün saat 11.00'de başladı. Kongrede 995 delegenin oy kullanacağı bildirilirken, başkanlığa mevcut başkan Mevlüt Oral, Nejdet Kılıç ve Emrah Metmet Yılmaz talip oldu. Polis ekipleri yoğun güvenlik önlemleri alarak, salona giren delegeler ve misafirlerin üstleri aranarak içeri alınıyor. Kongreye Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hacı Eyüp Güler, oda başkanları ve esnaflar katıldı. 

Divanın oluşturulması ile başlayan kongrede; faaliyet raporu, gelir-gider raporu okundu. Daha sonra başkan adayları kürsüden konuşmalar yaptıktan sonra seçime geçildi.

YILMAZ: MANİPÜLASYONLAR YAPILDI
Seçimleri demokrasiyle yaşamadıklarını belirterek sözüne başlayan bşkan adayı Emrah Mehmet Yılmaz, "Bu seçimleri demokrasiyle yaşayamadık. Yapılan bazı manipülasyonlar sonucu Adem Değirmenci ve Sebahattin Gülşekin seçme ve seçilme hakları ellerinden alınmıştır. Bu iki grubun ortak adayı olarak seçimlere katıldım. Bu bir bayrak yarışıdır. Bizler hizmet için odamızı esnaf ve meslektaşlarımızı hak ettiği itibara kavuşturmak için buradayız. Bundan 8 sene önceki Atakum, Canik ve İlkadım gibi bu odayı geliştirmeye hazırız. Genç girişimci ilkeli vizyonumuzla sürekli gelişim vizyonumuzla değişim için buradayız. Takdir delegelerimizindir" dedi.

KILIÇ: SORUNLAR ÇÖZÜLECEK YÜZLER GÜLECEK
Başkan adayı Nejdet Kılıç, odanın hiç bir sorununun çözülemez olmadığını belirterek şunları söyledi:

"Odamızın hiç bir sorunu çözülmez değildir. Her mesleğin bir kolayı vardır. Yeterki bunu samimi şekilde isteyelim üzerimize düşeni yapalım. İnşallah başta odamızın üyeleri olmak üzere, herkesin sorunları çözülecek yüzler gülecek. Diğer adaylara da başarılar diliyorum. Biz biriz, kim kazanırsa kazansın birlikteyiz, Samsun bizim. Biz tüm üyelerimizin dertleriyle dertleşmek için bu göreve talibiz. Sandıktan ne karar çıkarsa çıksın saygı duyuyorum inşallah hak eden kazansın. Samsun'da odayı tekrar ayağa kaldırmak için sizlerle omuz omuza olmaktan dolayı son derece heyecanlıyım. İnşallah güzel bir seçim olur, diğer adaylara da başarılar diliyorum."

ORAL : SANDIKTA CEVAP VERİLECEK
Son olarak söz alan mevcut başkan ve başkan adayı Mevlüt Oral, "2010'da oda başkanı olduğum zaman odanın gücünün ne olup olmadığını bilmeden hiç bir vaatte bulunmadım. Çünkü ağzımdan her çıkan söz teminattır. 2010 yılında verdiğim sözde beni başkan adayı seçerseniz bu odayı ticarethane yapmayacağım sözünü vermiştim. Bu sözümün arkasında da duruyorum. Geldiğimde tapu dairesine banka şubesi koyacağım demiştim bunu gerçekleştirdim. Benim beklentim yok. Ben bu işi zevkle istekle elimden ne gelirse onu yapmaya hazırım. Benim odama gelipte işini yapmadığım, onu ağırlamadığım biri varsa çıkıp söylesin ondan özür dilerim. (Bu sözler sonrasında başkan adaylarından Nejdet Kılıç tepki göstererek, sorunlarımız giderilmediği için adayız dedi. Tansiyonun yükselmesine Divan BaşkanıHacı Eyüp Güler müdahalede bulunarak ortamı yatıştırdı) Kim seçilirse seçilsin benim başkanımdır. Bugünkü seçimde kim seçilirse seçilsin  arkasında duracağıma namusum ve şerefim üzerine söz veriyorum. Bizim arkadamızda karalama kampanyası kuran kişilere bu sandıkta cevap vereceğinize inanıyorum" dedi.

Konuşmaların ardından oy kullanma saat 12.30’de başlarken, saat 17.00’de oy kullanma işlemleri tamamlandıktan sonra oy sayımına geçilecek.

ADAYLARIN LİSTELERİ ŞU ŞEKİLDE:

Haber: Ali BİROL

Yorumlar (0)