banner1518

banner1585

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

Santrale Samsun karayolu üzerinde yeni depo

Oltan Köleoğlu Enerji'nin, Samsun'un Çarşamba İlçesi'ne bağlı Eğercili Mahallesi'nde inşa edilmekte olan Biyokütle Enerji Santrali için yeni depolama alanı kiraladığı ortaya çıktı

Samsun Haber 13.12.2019, 09:51
1331
Santrale Samsun karayolu üzerinde yeni depo

Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde Oltan Köleoğlu Enerji'nin Samsun 3. İdare Mahkemesi'nce yürütmesi durdurulan depolama sahası için Samsun-Çarşamba Karayolu'nun hemen yakınında yeni depolama sahası kiraladığı ortaya çıktı. 

SAMSUN KARAYOLU ÜZERİNDE
Oltan Köleoğlu Enerji'nin Çarşamba Eğercili Mahallesi'nde yapılması planlanan biyokütle enerji santraline giden yolun hemen üzerinde  ve Samsun Çarsamba Karayolu'na sıfır mesafede bulunan araziyi, depolama sahası olarak kiraladığı öğrenildi. Şirketin santralde yakılacak atıkları da depolama sahasına taşımaya başladığı ortaya çıktı. Ulaş Sapağı adı verilen bölgede kiralandığı belirtilen yeni depolama sahası daha önce kömür deposu olarak kullanılıyordu. 

AÇIKLAMA YAPILMIŞTI
Oltan Köleoğlu Enerji tarafından Samsun 3. İdare Mahkemesi'nin yürütmeyi durdurma kararının hemen ardından yapılan açıklamada, "OKE olarak amacımız, bundan öncekilerde olduğu gibi Çarşamba BES'de de her işlemin yasalara uygun olarak gerçekleşmesidir. Bu vesile ile mahkeme tarafından dosyadaki eksikler nedeni ile yöre çiftçisine önemli derecede ekonomik girdi sağlayacak bitkisel atıkların stoklanacağı depolama alanı ile ilgili verilen yürütmeyi durdurma kararının bazı çevreler tarafından kamuoyunu yanıltıcı şekilde santrale yönelik olduğu şeklinde algı yaratılmaya çalışılmasını da üzüntü ile karşıladığımızı belirtmek isteriz. OKE olarak adaletin vereceği son karar neticesi ne olursa olsun kabulümüzdür" denilmişti. 

Gülsüm ATİK

Yorumlar (1)
Cengiz 1 yıl önce
Mahkeme karari ne oldu milleti uyutmak icin ellerinden geleni yapiyorlar defolun gidin ilcemizden