Santral davası pazartesi günü başlıyor: 'Davana sahip çık' - Samsun Haber

SAMÇEP Başkanı Mehmet Özdağ ile ÇARÇED Dönem Sözcüsü Murat Şenel, yöre halkının yapımı devam eden biyokütle enerji santrali için açılan davaya sahip çıkmalarını istedi

Samsun Haber 07.03.2020, 09:01 07.03.2020, 09:43
139
Santral davası pazartesi günü başlıyor: 'Davana sahip çık' - Samsun Haber

SAMÇEP Başkanı Mehmet Özdağ ile ÇARÇED Dönem Sözcüsü Murat Şenel, Çarşamba İlçesi'nde yapımı devam eden biyokütle enerji santrali ve açılan dava hakkında yöre halkını bilgilendirmek için toplantı düzenledi. Özdağ ve Şenel, yöre halkından pazartesi günü başlayacak davaya sahip çıkmalarını istedi.

KANUNLAR ÇİĞNENİYOR

Çarşamba İlçesi Eğercili Mahallesi Kavlağan Camii önünde düzenlenen toplantıda konuşan SAMÇEP Başkanı Mehmet Özdağ, "Çarşamba sevdası parayla pulla ölçülemez. Bilirkişi raporuna, rapor denilemez. 36 sayfalık raporun ilk 11 sayfasında bizim arkadaşlarımızın soruları var. 25 sayfası ise şirketin hazırlattığı proje tanıtım dosyasındaki ifadeler yer alıyor. Bilirkişiler aynı şehirde değiller ama her ne hikmetse Türkiye'nin en önemli çevre davalarında biraraya gelmişler. Hangi ile gidip rapor hazırlamışlarsa, o raporların hepsi şirketlerin lehine hazırlanmış. Santral, ruhsatı olmadan kanunlar çiğnenerek inşa ediliyor" dedi. 

YOL HARİTASI ÇİZİLECEK

ÇARÇED Dönem Sözcüsü Murat Şenel ise, "Pazartesi günü dava var. Vatandaşları davalarına sahip çıkmak üzere adliyeye bekliyoruz. Sonrasında imza kampanyası başlatacağız. Tekkeköy'de ve Büyüklü Mahallesi'nde miting yapacağız. Mart ayının sonuna doğru, tüm siyasi partiler ve hatta Cumhurbaşkanı'ndan randevu alarak ziyaret edeceğiz.
Dava sonucuna göre de yol haritamızı belirleyeceğiz" diye konuştu.

Yorumlar (0)