banner1589

banner1608

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Sandıkçı'dan tasarruf çağrısı - Samsun haber

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, "Doğal kaynaklardan elde edilen enerjiyi tasarruflu kullanmak zorundayız. Bundan dolayı yapılan ve yeni yapılacak olan tüm binalarda dış yalıtım sistemini mutlaka yapmalıyız ki ülke ekonomisine katkıda bulunmuş olalım" dedi

Samsun Haber 02.01.2020, 15:04
196
Sandıkçı'dan tasarruf çağrısı - Samsun haber

Canik Belediyesi, binaların enerjiyi daha verimli ve tasarruflu kullanmaları için Enerji Kimlik Belgesi bulundurmanın zorunlu olduğunu belirtildi.
Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, "Doğal kaynaklardan elde edilen enerjiyi tasarruflu kullanmak zorundayız. Bundan dolayı yapılan ve yeni yapılacak olan tüm binalarda dış yalıtım sistemini mutlaka yapmalıyız ki ülke ekonomisine katkıda bulunmuş olalım" dedi.

YALITIM ŞART

Türkiye’de tüketilen enerjinin yaklaşık yüzde 35’inin binalardan kaynaklı olduğunu, bu kapsamda binalardaki enerji verimliliğinin önemli olduğunu belirten Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, "Doğal kaynaklardan elde edilen enerjiyi tasarruflu kullanmak zorundayız. Bundan dolayı yapılan ve yeni yapılacak olan tüm binalarda dış yalıtım sistemini mutlaka yapmalıyız ki ülke ekonomisine katkıda bulunmuş olalım. Binaların dış duvarları, çatı ve zeminlerinin yalıtılması, pencerelere enerji verimli yalıtım camı yapılması ve hava sızıntılarını önlemek için gerekli önlemlerin alınmasıyla enerji tüketimini yüzde 40 oranında azaltabiliriz. Vatandaşlarımızın alım-satımlarında, kiralama işlemlerinde sorun yaşamamaları için Ocak 2020 itibariyle zorunlu olan ‘Enerji Kimlik Belgesi’ için gerekli olan çalışmaları yapmaları faydalı olacaktır. ‘Enerji Kimlik Belgesi’ için gerekli olan mimari proje ve ruhsat evrakları Yapı Kontrol Müdürlüğü tarafından vatandaşlarımıza temin edilmektedir" diye konuştu. 
 

Yorumlar (0)